KORFU

KORFU tai...

 

LAISVĖ. Ilsintis Korfu saloje, tiesiog būtina išsinuomoti nedidelį laivelį ir skrieti palei įlankėlių išraižytą pakrantę bei kolekcionuoti paplūdimius: visų mėgstamus ir rekomenduojamus, populiariausius,slapčiausius, sunkiai pasiekiamus ir laukinius, baltus ar akmenuotus. Sustokite prie pajūrio tavernų, kur galima įsigyti nuostabaus vietinio maisto ir gėrimų, šokite maudytis ir nardyti į skaidrią Jonijos jūrą bei mėgaukitės ramybe ir nuošalumu.

ŽALUMA. Ši nedidelė sala stebina vešlia ir ryškia augmenija. Neabejotinai, tai viena žaliausių Graikijos salų ir tai jos kraštovaizdžiui suteikia ypatingo žavesio ir spalvinių kontrastų. Korfu išdidžiai demonstruos ir išskirtinius kraštovaizdžius, kvies į jaukius kaimelius, gražuolius miestelius, triukšmingus vakarėlius. Lai graikiškų atostogų kolekcijoje nugula įspūdžiai iš jaukių miestelių, svetingų kaimelių, antikinio palikimo paminklų ir dieviškos gamtos peizažų.

ITALIJA GRAIKIJOJE. Čia gyvenantys žmonės didžiuojasi audringa šios salos istorija ir jos stiprybe atlaikant ilgaamžį priešų spaudimą. Korfu niekada nebuvo okupuota Osmanų imperijos, kaip kitos Graikijos salos, tačiau saloje daugiau nei 400 metų viešpatavo venecijiečiai, palikę žymes architektūroje bei gastronomijoje. Galima teigti, kad Korfu maistas vis dar yra Viduržemio jūros, tačiau dėl Venecijos įtakos jis itališkai viliojantis.

 

KORFU - taip nuostabiai aprašyta anglų rašytojo Džeraldo Malkolmo Darelo, tikrai yra viena gražiausių Graikijai priklausančių salų. Neaukšti kalnai, bekraščiai miškai, mažytės įlankėlės, smėlio paplūdimiai – Korfu salos gamta tiesiog sutverta elitiniam poilsiui. Saloje netrūksta nuošaliai įsikūrusių aukščiausio lygio viešbučių su didžiulėmis teritorijomis ir privačiais paplūdimiais. Naujausi viešbučiai jau turi ir savo SPA centrus. Neskubus gyvenimo tempas, daug pramogų (vaikams patiks vietinis vandens pramogų parkas), įdomi ekskursijų programa, nepakartojama gamta – Korfu sala tikrai viena idealiausių vietų poilsiui.

Koks oras Korfu?

Turistai paprastai į šią salą pradeda vykti nuo gegužės. Tokiu metu vidutinė oro temperatūra čia apie +18 - 23°C, o jūra  +18 °C, tačiau vakarais gali prireikti šiltesnio drabužio.Birželio mėnesį vyrauja smagi šiluma – +24 - 27°C ir vis daugiau saulės bei jau gerokai šiltesnis apie +21 °C jūros vanduo. Lietu tuo metu yra retas svečias. Karščiausia būna liepos pabaigoje - rugpjūčio mėn. Tuomet termometras gali siekti iki +40 °C, o jūra lepina +24 °C šilumos vandeniu. Žiemos sezono metu ir pirmąjį pavasario mėnesį dienomis oro temperatūra siekia apie +15 °C šilumos, drėgna. Lietingiausias metų mėnuo – lapkritis.

Verta pamatyti:

·    Korfu miesto senamiestis: senamiestyje rasite net 37 bažnyčias, įsikūrusias viena šalia kitos, todėl visas jas galėsite apeiti pėsčiomis. Būtinai aplankykite senąją bizantiško stiliaus tvirtovę Paleo Frourio, pastatytą 1546 m. Tai garsiausia ir lankomiausia pilis saloje, stūksanti netoli vienos didžiausių Europoje Spaniados aikštės.

      

·    Old Port Square(3 km į rytus nuo uosto): čia galėsite aplankyti kelis muziejus ir pasigrožėti nuostabia panorama.

·    Angelokastro pilis: šiaurės vakaruose ant uolos viršukalnės stūksanti tvirtovė, dar vadinama Angelo pilimi. Tai viena reikšmingiausių Bizantijos tvirtovių Graikijoje.

      

·    Nymphes: didžiulis sodas 200 m. aukštyje, kupinas žalumos ir vandens. Pasak legendos, senovėje nimfos prausėsi po sodo krioklių srove.

·    Aqualand, Agios Ioannis: 75 000 m² ploto vandens parkas netoli Agios Joanio kaimelio, apsuptas gausybės žalumos. Šiame parke garantuojamas puikiai praleistas laikas ir mažiems, ir dideliems lankytojams.

·    Albanija: lankantis Korfu saloje galima keltu nuvykti į neatrastą Albaniją. Yra du būdai ją pasiekti: greituoju keltu „Flying Dolphin” (trukmė iki Albanijos 40 min.), arba paprastuoju keltu (užtruks apie 2,5 val.) Tačiau turėkite omeny, kad keliaujant į Albaniją reikalingas pasas. Kliento paso duomenys siunčiami į atitinkamą instituciją 1 dieną prieš kelionę, o viza įklijuojama jau atvykus į uostą. Vizos mokestis – 10 EUR, mokamas gavus vizą.

       

      Paplūdimiai ir populiariausi kurortai:

·    Alykės: įsikūręs prie pat sostinės, puiki vandens pramogų vieta. Šiame kurorte siūloma begalė skirtingų pramogų: vandens slidės, nardymas, ekskursijos laivu ir kitas linksmybes, kurias sugalvojo patys vietos gyventojai. Alykes smėlio paplūdimys apdovanotas mėlynąja vėliava, ir jis puikiai tinka poilsiui su vaikais.

·    Kerassia: vienas gražiausių paplūdimių saloje. Skaidrus vanduo, neįprasta gamta, augalija, gražios įlankos, kosmopolitiška aplinka ir aukštos kokybės paslaugos.

·    Nissaki: ramus žvejų miestelis šiaurinėje salos dalyje, tapęs jaukiu kurortu. Miestelyje yra nuostabaus grožio įlankėlė su puikiu paplūdimiu, kuris pradeda šurmuliuoti, kai iš kitų miestelių laivais suplaukia daugiau žmonių. Pakrantė gilėja tolygiai, vanduo – ypatingai skaidrus, o spalvotos žuvys ir nedidelės uolos prikausto dėmesį, tad čia puiki vieta romantiškam poilsiui arba su šeima.     

     

·    Agios Spiridono: paplūdimys yra gavęs mėlynosios vėliavos sertifikatą dėl itin švaraus vandens ir įspūdingų reljefų. Didžioji paplūdimio dalis yra smėlio, vanduo vasara būna ramus, nes reljefas pakrantę saugo nuo vėjo. Tai puiki vieta maudynėms. Iš šios vietos rekomenduojama aplankyti Diapontian ir Paxoi salas, išsinuomojus laivelį.

·    Paleokastritsa: labai reto grožio paplūdimys, ypač tinkantis nardytojams. Šis paplūdimys padalintas į 5 skirtingas zonas. Pagrindinė zona yra vienuolyno apačioje. Tai aktyvus, smėlio paplūdimys. Kita zona – netoli uosto ir labai populiarus vasaros sezonu. O likusios zonos prieinamos tik plaukiant valtele. Svarbu žinot, kad šioje vietoje vanduo labai šaltas, o povandeninis pasaulis nepaprastai įdomus. Rekomenduojama išsinuomoti valtį ir paplaukioti tarp urvų.

·    Ermones: mažas smėlio su akmenėliais paplūdimys pasislėpęs įlankoje stebina ne tik spalvinga skaidria jūra, bet ir itin gausia infrastruktūra, aplink įsikūrusiais viešbučiais, apartamentais, kavinėmis, tavernomis. Kurorto paslaptis – didysis Ropos slėnis, kuriame įrengtas vienas geriausių Europoje golfo aikštynų.

·    Glyfada(netoli sostinės): tai vienas populiariausių paplūdimių saloje, idealiai tinkantis poilsiui su šeima. Skėčiai, gultai, dušai, gražūs paplūdimio barai, gelbėtojai, vandens sporto pramogos, persirengimo kambariai – visa tai galima rasti šiame paplūdimyje.

·    Kavos: salos pietuose įsikūręs kurortas, vienas populiariausių saloje, ypač pamėgtas jaunimo ir britų turistų. Aktyvus 3 km paplūdimys. Išplėtota paplūdimio infrastruktūra, yra gultai, skėčiai, dušai. Kurorte yra daug tavernų, barų, greito maisto kavinių, klubų, tarptautinės virtuvės restoranų, kurie sutemus atgyja ir nenutyla iki pat ryto. Pakrantės seklios, vanduo šaltas, tačiau neįtikėtino grožio.

·     

     Prasoudi: nuostabaus grožio paplūdimys netoli Agios Mattheos kaimelio. Ramus, nedidelis, smėlio paplūdimys apsuptas žalių kalvų ir alyvmedžių, puikiai tinkantis privačiam poilsiui. Virš paplūdimio rasite taverną, siūlančią „korfutietišką“ maistą. 

 

Trumpa informacija:

Skrydžio laikas: Vilnius - Korfu, apie 2 val. 50 min.

Sostinė: Kerkyra

Valiuta: Euras (EUR).

Kalbaoficiali kalba – graikų, galima susikalbėti anglų irvokiečių kalbomis.

Religija: graikijos ortodoksai

Oro uostas: Corfu (CFU)

Paplūdimiai: smėlio. Šiaurėje: Almiros paplūdimys, Roda paplūdimys, Sidari paplūdimys. Vakaruose: Agios Georgios paplūdimys, Peleko paplūdimys ir Glyfada paplūdimys. Pietuose: Kavos paplūdimys. Paplūdimiai vieši, nemokamas įėjimas, paplūdimio paslaugos: gultas ir skėtis – apie 8 Eur/dienai.

Automobilių nuoma: apie 40 EUR/diena

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai:

  • Lietuvos Respublikos pasas

  • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Privalomas turistinis mokestis: klientai yra apmokestinami privalomu turistiniu mokesčiu: 0,25-4 Eur/dieną/kambarį (priklausomai nuo viešbučio kategorijos). Mokestis įvestas nuo 2018.01.01 ir mokamas viešbutyje.

Viešbučiai:                                             Apartmentai:

1* ir 2* – 0,5 EUR/diena                        1* ir 2* – 0,25 EUR/diena

3* – 1,5 EUR/diena                                3* – 0,5 EUR/diena

4* – 3 EUR/diena                                   4* – 1 EUR/diena

5* – 4 EUR/diena

 

Visus pasiūlymus į Korfu rasite:

→ https://rb.gy/jsq9z