Informacija grįžtantiems į Lietuvą

 

GRĮŽTANTIEMS Į LIETUVĄ

 

 

NVCS ANKETA

Grįžtantieji atgal į Lietuvą, dar prieš skrydį turi užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) užpildant elektroninę anketą. Atkreipiame dėmesį, jei pildydami anketą dar neturite jums priskirtos vietos, privalomame langelyje "Sėdėjimo vieta" įrašykite "No seat". Gautą elektroninį patvirtinimą (vadinamąjį QR kodą) reikės pateikti įlaipinimo į lėktuvą metu.

 

 COVID TESTAS

Nuo kovo 10 dienos visiems suaugusiems ir vaikams nuo 16 metų privaloma turėti dokumentą (viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų) apie asmeniui prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvos Respubliką atliktą tyrimą (PGR arba antigeno testas iš nosiaryklės) COVID-19 ligai  nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. PGR tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne seniau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas, antigeno testas turi būti atliktas ne seniau nei prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą ir gautas neigiamas atsakymas. Neigiamą tyrimo rezultatą įrodantį dokumentą prieš kelionę privaloma pateikti vežėjui. Neturintys testo rezultato nebus įleidžiami į lėktuvą. Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas. Daugiau informacijos

Atkreipiame  dėmesį, kad reikalavimas prieš grįžtant į Lietuvą atlikti COVID-19  tyrimo netaikomas: 

 • Nuo birželio 21d. asmenims atvykusiems iš žaliai zonai priskiriamų šalių, kurios nėra įtraukiamos į paveiktų šalių sąrašą ( nuo birželio 21-27 d. žaliai zonai priklauso Bulgarija)

 • Ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis,

 • Tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims,

 • Asmenims iki 16 metų,

 • Nuo COVID-19 pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems asmenims, turintiems gydymo įstaigos dokumentą, konkrečios šalies skiepijimų sertifikatą. E-sveikatos sistemoje formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.Taip pat tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Skiepijimo pažymėjimas/Vaccination Certificate). Dokumente turi būti nurodoma, kad asmens skiepijimas viena iš nurodytų COVID-19 vakcinų („COVID-19 Vaccine Janssen“, „Comirnaty“, „COVID-19 Vaccine Moderna“,  „Vaxzevria“) pagal valstybės, kurioje buvo atlikta vakcinacija, kompetentingos institucijos patvirtintą skiepijimo schemą yra baigtas, jeigu po COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinos dozės suleidimo yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų ir asmuo buvo paskiepytas:

                           - antra vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro dvi vakcinos dozės;

                          - viena vakcinos doze, kai skiepijimo schemą sudaro viena vakcinos dozė;

                - bent viena vakcinos doze, kai vakcina suleista asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu.

DOKUMENTŲ PATIKRA VILNIAUS ORO UOSTE

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) sugriežtinus koronaviruso (COVID-19) plitimo valdymo priemones keliautojams, atvykstantiems ir grįžtantiems į Lietuvą, nuo vasario 8 d. oro, jūrų uostuose bus taikomos papildomos medicininės-karantininės kontrolės procedūros. Visų – iš Šengeno ir ne Šengeno šalių – atvykstančių keleivių dokumentai ( užpildyta NVSC anketa, patvirtinto neigiamo COVID-19 testo pažyma, ar dokumentai patvirtinanys, jog žmogus yra persirgęs ar yra paskiepytas) bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Minėtus dokumentus visi keleiviai turės pateikti juos pasitikusiems VSAT pareigūnams ir NVSC darbuotojams. Daugiau informacijos.

Prašome numatyti, kad papildomos tikrinimo procedūros neišvengiamai pareikalaus daugiau laiko. Visų keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams. Tai leis sklandžiau vykdyti patikrą ir taupyti pačių keleivių laiką.

 

 SAVIIZOLIACIJA

 • Nuo birželio 14 d. įsigalioja saviizoliacijos išimtys atvykusiems iš šalių, priskiriamų geltonai ar žaliai zonoms. Atvykus iš šių šalių reikalavimai dėl izoliacijos nėra taikomi.

 • Asmenims, atvykusiems iš šalių, priskiriamų geltonos spalvos zonai, reikalavimai dėl izoliacijos nėra taikomi, tačiau tyrimas dėl COVID-19 ( PGR arba antigeno) yra privalomas.

 • Birželio 21–27 d. atvykstantiems iš Maljorkos, Kretos, Rodo, Peloponeso ir Bulgarijos, saviizoliacija nėra taikomaDaugiau informacijos

 • Atvykusiems iš šalių, priskiriamų raudonai ir pilkai zonoms, privaloma 10 dienų izoliacija. Galimybė ją sutrumpinti numatyta ne anksčiau nei 7 dieną, savo lėšomis atlikus testą COVID-19 ligai nustatyti ir gavus neigiamą atsakymą.

Šalių paskirstymą zonomis bei daugiau informacijos apie saviizoliaciją grįžtantiems į Lietuvą

 • Vaikams iki 7 metų izoliacija netaikoma; 

 • Vyresniems vaikams (nuo 7 iki 16 metų) izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo;

 • Vaikai, atvykę iš šalių, iš kurių taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, privalės izoliuotis nepriklausomai nuo amžiaus ar COVID-19 tyrimo rezultato.

 • Saviizoliacija netaikoma asmenims, kurie yra paskiepyti nuo COVID-19 pagal pilną skiepijimo schemą ir po COVID-19 ligos vakcinos dozės suleidimo yra praėję ne mažiau kaip 14 dienų ( daugiau informacijos ) ir COVID-19 persirgusiems žmonėms, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų. Daugiau apie izoliavimosi išimtis