Keliaujantiems į Sakartvelą

Mieli keliautojai,  rūpinamės, kad Jūsų atostogos būtų ne tik komfortiškos, bet svarbiausia - saugios. Situacija pasaulyje koreguoja mūsų gyvenimą, tuo pačiu keičiasi ir keliavimo saugumo reikalavimai. Prašome susipažinti su saugumo taisyklėmis, kurios galioja keliaujant šiuo metu. Tuo pačiu, prašome Jūsų sekti atsakingų institucijų rekomendacijas bei jomis vadovautis.

 

KELIAUJANTIEMS Į SAKARTVELĄ 

     

      1. COVID TESTAS

 •  Dėmesio! Asmenys, atvykstantys iš Lietuvos (suaugusieji ir vaikai nuo 10 metų) privalo turėti ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į Gruziją atlikto COVID–19 (PGR) tyrimo rezultatą ir popierinį sertifikatą anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą.

 • Trečią dieną po atvykimo į Gruziją, visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 10 metų) privalo atlikti pakartotinį COVID–19 (PGR) testą. Testo rezultatai pateikiami elektroniniu paštu, jo pateikti niekur nereikia, bet reikia turėti su savimi visur visų atostogų metu. Testo kaina apie 27 Eurai asmeniui. Paskiepytiems asmenims testo atlikti trečią dieną po atvykimo nereikia.

 • Už testo atlikimą atsakingas pats keliautojas, jo neatlikus gresia bauda – 2000 Larių (apie 600 USD dolerių).

 • Jeigu testo, atlikto 3-ią dieną po atvykimo į Gruziją, rezultatas yra teigiamas, asmuo yra izoliuojamas 12 dienų specialiame karantino viešbutyje. TEZ TOUR įsipareigoja savo sąskaita padengti viešbučio apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas iki pilno keliautojo pasveikimo.

 • Keliautojams, turintiems skiepijimo sertifikatą (būtinai originalą anglų kalba arba notariškai patvirtintą vertimą į anglų kalbą), nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina (visomis reikalingomis dozėmis), PGR testas  nebūtinas. Trečią dieną po atvykimo į Gruziją, paskiepytiems asmenims, PGR testo atlikti nereikia. Sertifikate būtinai turi būti nurodyti asmens vardai, parašyti lotyniškai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, su kuriais asmuo keliauja, gimimo data, skiepijimo datos, skiepo pavadinimas ir partijos numeris, gamintojo pavadinimas bei šalis. Tinkamos vakcinos: Pfizer, AstraZeneca AB, MODERNA BIOTECH, Janssen-Cilag International NV, Sputnik V, Sinopharm.

         2.  ELEKTRONINĖ ANKETA

 • Prieš skrendant į Gruziją, visiems keliautojams (suaugusiems, vaikams ir kūdikiams) būtina užpildyti elektroninę anketą.

 • Asmenims, kurie per paskutines 14 dienų lankėsi Didžiojoje Britanijoje ar Indijoje, leidžiama atvykti tik su neigiamu PGR testo rezultatu. Taip pat atvykus į Gruziją, po lankymosi Didžiojoje Britanijoje privaloma 12 dienų saviizoliacija savo sąskaita bei tiems, kurie per paskutines 14 dienų lankėsi Indijoje – privaloma 14 dienų saviizoliacija savo sąskaita.

Dėmesio! Testas nemokamas! Sveikatos apsaugos ministerija sudarė galimybę vykstant į užsienį nemokamai išsitirti PGR metodu ir gauti Europos Sąjungos (ES) skaitmeninį COVID pažymėjimą dėl tyrimo rezultatų. Išsiimti COVID pažymėjimą dėl greitojo antigeno testo rezultato bus galima atliktus reikiamus techninius pakeitimus. Užsiregistruoti nemokamam COVID-19 tyrimui – greitajam antigeno testui ar PGR tyrimui galima internetu www.1808.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808.Daugiau informacijos

  

       3. SAUGUMO REIKALAVIMAI SAKARTVELE

 • Visose viešose vietose, gatvėje, viešajame transporte, įskaitant autobusus, taksi, keltus privaloma dėvėti medicinines veido kaukes. Taip pat kaukes privaloma dėvėti, kai daugiau nei 1 asmuo keliauja privačiu automobiliu. Kaukes privaloma dėvėti tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse.

 • Reikalavimas dėvėti kaukę netaikomas vaikams iki 6 m. ir asmenims, turintiems kvėpavimo takų problemų bei kai kuriuos kitus sutrikimus, dėl kurių negalima dėvėti kaukės.

 • Įeinant į viešas uždaras erdves dažniausiai tikrinama temperatūra, prašoma dezinfekuoti rankas, būtina laikytis atstumo nuo kitų asmenų.

 • Nuo 23 val. iki 4 val. galioja komendanto valanda. Išeiti į gatvę komendanto valandomis draudžiama. Tai galioja ir turistams. Atvykstant iš oro uosto, ar vykstant į oro uostą su Tez Tour, kelionių organizatorius pasirūpina leidimu keleivių pervežimui komendanto valandomis. Už komendanto valandų nesilaikymą gresia baudos (600 USD Dolerių asmeniui).

 • Negalimi socialiniai susibūrimai ir šventės, kuriose dalyvautų daugiau nei 10 žmonių.

 • Skubios pagalbos numeris Gruzijoje 112.

 

     TESTAI grįžtantiems į LIETUVĄ 

 • Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo trečią dieną po atvykimo ir prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Tez Tour“ atstovai Gruzijoje susitikimo metu.

 • Testų atlikimui būtina užsiregistruoti atvykus į Gruziją informacinio susitikimo metu pas „Tez Tour“ atstovą.

 • COVID-19 tyrimo kainos, užsisakant per Tez Tour atstovą: PGR metodu - 100 Larių (apie 27 Eurai), antigenų testas - 50 Larių (apie 14 -Eurų).

 • Testų atlikimui, galima registruotis ir vykti į klinikas ar laboratorijas savarankiškai. PGR testo kaina nuvykus savarankiškai 150-200 Larių (apie 50-85 USD doleriai).

 • Vystant atlikti testo būtina turėti asmens dokumentus, rekomenduojama turėti kelionės dokumentus.

 

     JEIGU COVID-19 TYRIMO REZULTATAS TEIGIAMAS (sąlygos galioja kelionių paketus įsigijusiems keliautojams):

 • Jeigu atostogų metu turistas suserga besimptome ar lengva COVID-19 forma, jis izoliuojamas atskirame to paties ar kito viešbučio kambaryje mažiausiai 10 dienų, maistas ir gėrimai patiekiami į kambarį (papildomai mokėti nereikia iki numatytų atostogų laiko pabaigos). Atlikus pakartotinį testą ir gavus neigiamą atsakymą turistas gali laisvai toliau atostogauti arba išvykti į Lietuvą. Kai dėl teigiamo COVID-19 tyrimo ir privalomos izoliacijos keliautojas, įsigijęs pilną kelionės paketą, negali išvykti pasibaigus numatytam atostogų laikui, o viešbutis nedengia apgyvendinimo išlaidų, TEZ TOUR įsipareigoja savo sąskaita padengti viešbučio apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas iki pilno keliautojo pasveikimo (svečiams gali tekti persikraustyti į karantino viešbutį).

 • Pakartotinas testas atliekamas keliautojo sąskaita.

 • Jei pasveikęs turistas skrenda ne savo nustatytą dieną, bilieto keitimo išlaidas prisiima pats turistas. Tačiau TEZ TOUR atstovai pasistengs padėti pakeisti ar įsigyti naujus skrydžio bilietus kuo palankesnėmis sąlygomis.

 

Prieš pat skrydį rekomenduojame pasitikrinti saugumo reikalavimus keliaujantiems į Gruziją aviakompanijos, kuri vykdo skrydį, internetinėje svetainėje.