Keliaujantiems į Turkiją

Mieli keliautojai,  rūpinamės, kad Jūsų atostogos būtų ne tik komfortiškos, bet svarbiausia - saugios. Situacija pasaulyje koreguoja mūsų gyvenimą, tuo pačiu keičiasi ir keliavimo saugumo reikalavimai. Prašome susipažinti su saugumo taisyklėmis, kurios galioja keliaujant šiuo metu. Tuo pačiu, prašome Jūsų sekti atsakingų institucijų rekomendacijas bei jomis vadovautis.

 

KELIAUJANTIEMS Į TURKIJĄ 

     

Vakcinuotiems Nevakcinuotiems/Nepersirgusiems

Persirgusiems

Išimtys Anketos pildymas Apribojimai šalyje

Apribojimų nėra.

Apribojimų nėra.

Apribojimų nėra.

  Vykstantiems į Turkiją specialios registracijos formos (entry form) pildyti nebereikia, nereikalaujama ir specialaus HES kodo (Hayat Eve Sigar, HES kodo turėjimo prievolė panaikinta).

- Medicininės kaukės vis dar privalomos švietimo įstaigose, ligoninėse, kino teatruose, teatruose ir visose viešojo transporto (įskaitant tarpmiestinį) priemonėse.

- Vykstantiems į Turkiją rekomenduojame įsigyti specialų sveikatos draudimą, kuris, esant reikalui, padengtų visas gydymo nuo COVID-19 išlaidas Turkijoje. Sveikatos draudimą taip pat galima įsigyti kartu su skrydžio bilietais Turkijos avialinijų svetainėje arba per kelionių agentūras. Neturint draudimo, gydymo išlaidas gydymo įstaigoje Turkijoje turės padengti pacientas.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad įvažiuojančiojo į šalį asmens pasas turi galioti ne trumpiau kaip 180 dienų nuo atvykimo į šalį.

 

Jeigu Covid-19 tyrimo rezultatas teigiamas (Sąlygos galioja kelionių paketus įsigijusiems keliautojams):

  • Turkijoje veikia į turizmą orientuota „coronavirus free“ sertifikuota sistema (apimanti oro uostus, skrydžius, užsakomąjį transportą, viešbučius ir maitinimo įstaigas). Susirgus ar nustačius COVID-19 užsienio turistui, jis privalo būti izoliuotas pagal Turkijos sveikatos ministerijos nustatytą tvarką. Turkijoje sertifikuotų viešbučių sąrašas.
     
  • Jeigu vis dėl to atostogų metu turistas suserga besimptome ar lengva COVID-19 forma, jis izoliuojamas atskirame viešbučio kambaryje, maistas ir gėrimai patiekiami į kambarį (papildomai mokėti nereikia iki numatytų atostogų laiko pabaigos). Izoliacijos trukmė yra 14 dienų. Pasibaigus izoliacijos laikui be pakartotino COVID-19 tyrimo turistas gali išvykti į Lietuvą. Jeigu tris dienas nejaučiami ligos simtomai, dešimtą izoliacijos dieną turistas gali atlikti pakartotiną COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą atsakymą nutraukti izoliaciją anksčiau. Kai dėl teigiamo COVID-19 tyrimo ir privalomos izoliacijos keliautojas, įsigijęs pilną kelionės paketą, negali išvykti pasibaigus numatytam atostogų laikui, o viešbutis nedengia apgyvendinimo išlaidų, TEZ TOUR įsipareigoja savo sąskaita padengti viešbučio apgyvendinimo ir maitinimo išlaidas iki neigiamo testo rezultato gavimo. Gavus neigiamą testo rezultatą, turistas už apgyvendinimą viešbutyje iki skrydžio laiko moka savo lėšomis.

 Prieš pat skrydį rekomenduojame pasitikrinti saugumo reikalavimus keliaujantiems į Turkiją aviakompanijos, kuri vykdo skrydį, internetinėje svetainėje.