Keliaujantiems Į Turkiją

Mieli keliautojai,  rūpinamės, kad Jūsų atostogos būtų ne tik komfortiškos, bet svarbiausia - saugios. Situacija pasaulyje koreguoja mūsų gyvenimą, tuo pačiu keičiasi ir keliavimo saugumo reikalavimai. Prašome susipažinti su saugumo taisyklėmis, kurios galioja keliaujant šiuo metu. Tuo pačiu, prašome Jūsų sekti atsakingų institucijų rekomendacijas bei jomis vadovautis.

 

KELIAUJANTIEMS Į TURKIJĄ 

     

      1. COVID TESTAS

 • Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 6 m.), atvykstantys į Turkiją iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testą (kiti ligos nustatymo metodai nėra tinkami). Būtina turėti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį popierinį tyrimų laboratorijos arba E-sveikatos išduotą sertifikatą ar medicinos įstaigos pažymą su antspaudu anglų kalba (dokumento vertimui notaro patvirtinimas nėra būtinas).
 • 72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko).
 • Nepateikę testo rezultatų keleiviai nebus įleidžiami į lėktuvą, vykstantį į Turkiją. Persirgusiems ar paskiepytiems asmenims išimtys nėra taikomos.

   

      2.  VIETOS NUSTATYMO FORMA

Keliautojai, atvykstantys į Turkiją privalo užpildyti keleivio identifikavimoo formą (Passenger locator form), kurioje reikia pateikti asmeninę bei su kelione susijusią informaciją. Vaikų (iki 18 metų) duomenys yra pildomi vieno iš tėvų formoje. Užpildžius anketą gaunamas QR kodas, kurį reikia pateikti atvykus į šalį. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos pateikimą formoje. 

 

      3. DRAUDIMAS

Rekomenduojama atvykstantiems į Turkiją įsigyti specialų sveikatos draudimą, kuris reikalui esant, padengtų visas gydymo nuo  COVID-19 išlaidas Turkijoje. Sveikatos draudimą galima įsigyti šioje svetainėje.

Turkijos vyriausybė rekomenduoja įsigyti apsaugos ir paramos draudimus:

 • Tourist Protection and Support Insurance – šis draudimas padengia apdraustojo gydymo ligoninėje išlaidas. Šio draudimo kaina nuo 15 EUR.
 • Accommodation Support Insurance -šis draudimas padengia apdraustojo apgyvendinimo pratęsimo išlaidas iki 100 EUR per dieną (iki 15 dienų laikotarpiui) t.y. iki 1500 EUR. Šio draudimo kaina nuo 43,50 EUR.

Šie draudimai nedengia apgyvendinimo išlaidų susirgusių keliautojų artimiesiems, taip pat keliautojų grąžinimo iš atostogų krypčių po saviizoliacijos išlaidų.

Jei būdamas Turkijoje, turistas suserga Covid-19, jis izoliuojamas atskirame kambaryje (išlaidas dengia draudimas). Jei keliautojas nėra įsigijęs šalies draudimo, viešbučio išlaidas dengia pats turistas. Maistas ir gėrimai patiekiami į jo kambarį. Po 10 dienų izoliacijos atliekamas pakartotinis PGR testas (moka pats turistas savo lėšomis). Pasveikęs turistas išvyksta savo reisu arba keičia bilietą savo lėšomis.

 

       4. BENDRA INFORMACIJA KELIAUTOJAMS

 • Turkijoje veikia į turizmą orientuota „coronavirus free“ sertifikuota sistema (apimanti oro uostus, skrydžius, užsakomąjį transportą, viešbučius ir maitinimo įstaigas). Pagal nustatytus reikalavimus, viešbučiai vertinami tarptautinių ekspertų ir turi atitikti virš 130 nustatytų kriterijų. Sertifikuotos įstaigos žymimos „saugaus turizmo“ sertifikato ženklu. Susirgus ar nustačius Covid-19 užsienio turistui, jis ir jo šeimos nariai privalo būti izoliuoti pagal Turkijos sveikatos ministerijos nustatytą tvarką.
 • Prieš vykstant į konkrečią Turkijos provinciją, rekomenduojame pasidomėti, ar vietovėje, kurioje apsistosite, yra specifinių reikalavimų. Nesilaikant nustatytų reikalavimų, gali būti pritaikyta 900 Turkijos lirų (apie 115 eurų) bauda.
 • Užsieniečiai, esantys Turkijoje turizmo tikslais ir ketinantys naudotis viešuoju transportu miesto ribose ir tarp šalies miestų (autobusu, traukiniu, lėktuvu), įskaitant vyksiančius į oro uostą, neprivalo turėti HES kodo (Hayat Eve Sigar), tačiau jo gali būti pareikalauta. HES kodą galima gauti: siųsti SMS žinutę numeriu 2023 su šiuo tekstu: HES (tarpas) pilietybė LTU (tarpas) paso numeris (tarpas) gimimo metai (tarpas) pavardė. Pvz.: HES LTU 12345678 1980 PAVARDĖ.
 • Ribojama maitinimo įstaigų (restoranų, kavinių, barų ir kt.) veikla, lankytojai nebus priimami, bus siūlomos tik pristatymo į namus paslaugos. Restoranai viešbučiuose ir kitose apgyvendinimo įstaigose dirbs įprastai ir bus prieinami tik jų svečiams. Parduotuvių, prekybos centrų, kirpyklų darbo laikas: 10:00 – 20:00.
 • Turkiška pirtis, sauna, SPA centrai, baseinai, kino teatrai, pramogų parkai – uždaryti.
 • Visose viešose vietose, gatvėje, viešajame transporte, įskaitant autobusus, taksi, keltus privaloma dėvėti medicinines veido kaukes. Taip pat kaukes privaloma dėvėti, kai daugiau nei 1 asmuo keliauja privačiu automobiliu.
 • Asmenims, nesilaikantiems COVID-19 saugumo reikalavimų taikomos baudos (900 TL).
 • Greituosius testus dėl COVID-19 galima atlikti ir Stambulo oro uoste įrengtoje laboratorijoje (rezultato gali tekti laukti 7-8 val.). Taip pat PGR tyrimai atliekami ir Antalijos oro uoste (rezultatai pateikiami per 24 val.). Daugiau informacijos galite rasti čia

 

     TESTAI grįžtantiems į LIETUVĄ 

Turkijoje PGR testai atliekami visose valstybinėse ligoninėse ir daugelyje privačių klinikų. Turkijos Respublikos sveikatos ministerijos. PGR testų atliekančių, laboratorijų sąrašas pagal provincijas.

PGR testo atlikimui išvykstant, vietiniai atstovai padės užsiregistruoti ir nuvykti į artimiausią laboratoriją. Poilsiautojų patogumui, kai kurie viešbučiai teikia laboratorijos atstovo atvykimo į viešbutį paslaugą.

 Atlikto testo rezultatą galima sužinoti E-NABIZ svetainėje įvedus 4 paskutinius gauto QR kodo arba paso numerio skaičius.