Keliaujantiems į Kanarų salas/ Tenerifę

Mieli keliautojai,  rūpinamės, kad Jūsų atostogos būtų ne tik komfortiškos, bet svarbiausia - saugios. Situacija pasaulyje koreguoja mūsų gyvenimą, tuo pačiu keičiasi ir keliavimo saugumo reikalavimai. Prašome susipažinti su saugumo taisyklėmis, kurios galioja keliaujant šiuo metu. Tuo pačiu, prašome Jūsų sekti atsakingų institucijų rekomendacijas bei jomis vadovautis.

 

KELIAUJANTIEMS Į KANARŲ SALAS/ TENERIFĘ 

     1. COVID TESTAS

 • Dėmesio! Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 6 m.), atvykstantys į Kanarų salas/ Tenerifę iš Lietuvos, privalo pateiki ne anksčiau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį atlikto COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR arba greitojo antigeno testo neigiamą rezultatą ( antigeno testas galimas tik nuo birželio 7 d.). Būtina turėti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį popierinį tyrimų laboratorijos arba E-sveikatos išduotą sertifikatą ar medicinos įstaigos pažymą su antspaudu anglų arba ispanų kalba (dokumento vertimui notaro patvirtinimas nėra būtinas). Sertifikate turi būti nurodyti šie duomenys: testo tipas (PGR arba TMA), atlikimo data ir laikas, asmens duomenys, testą atlikusios laboratorijos duomenys. Jeigu atliekamas COVID-19 TMA testas, privaloma nurodyti testo specifiškumą ir jautrumą.

 • Nuo birželio 7 dienos pasiskiepijusiems keliautojams, kai nuo paskutinės vakcinos dozės iki kelionės pradžios pilnai praėję mažiausiai 14 dienų, neigiamas PGR testo rezultatas nėra privalomas. Tačiau privalomas E063 vakcinacijos įrašas iš E-sveikatos apie gautas skiepų dozes anglų kalba (jeigu E-sveikatos sistema neformuoja išrašo anglų kalba, privalo būti vertimas į anglų kalbą iš vertimo biuro su atspaudais. Notaro patvirtinimas nereikalingas). Pripažįstamos vakcinos: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca, Janssen Pharmaceutica NV, Sinopharm.Tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Skiepijimo pažymėjimas/Vaccination Certificate).

 • Nuo birželio 7 dienos keliautojams, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Ispaniją, PGR testas nereikalingas. Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta PCR ir teigiamas atsakymas Positive. Jeigu E-sveikatos sistema neformuoja išrašo anglų kalba, privalo būti vertimas į anglų kalbą iš vertimo biuro su atspaudais. Notaro patvirtinimas nereikalingas. Tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery).

 • Neigiamo testo rezultatus ar dokumentus, įrodančius, kad asmuo yra paskiepytas ar persirgęs koronavirusu, reikia pateikti įsikeliant į turistinio apgyvendinimo įstaigas Kanarų salose.

 • Testas nėra privalomas asmenims, kurie pateikia įrodymų, kad salose yra ilgiau nei 15 dienų arba Kanarų salų rezidentams, kurie patvirtina, kad nebuvo išvykę iš Kanarų salų per paskutines 15 dienų ir, kurie neturėjo COVID-19 simptomų.

    

     2. SVEIKATOS FORMA

 • Visi keliautojai ne anksčiau kaip 48 valandos prieš kelionę į Kanarų salas/ Tenerifę privalo užpildyti ir pasirašyti Sveikatos kontrolės formą (FCS forma), kurią galite rasti www.spth.gob.es arba atsisiuntę (SpTH) mobiliąja programėlę. 

 • Atkreipkite dėmesį, jog būtina užpildyti atskirą formą kiekvienam keliautojui. 

 • Užpildžius anketą, sistema suformuos brūkšninį kodą, kurį keliautojas turi išsaugoti savo telefone arba atsispausdinti ir pasiimti su savimi į kelionę.

 • Sugriežtinus saugumo reikalavimus atvykstantiems, visi keliautojai, nepriklausomai ar buvo įsigytas tik skrydžio bilietas ar pilnas kelionės paketas, prie visų reikalaujamų dokumentų papildomai su savimi turi turėti apgyvendinimo Tenerifės saloje rezervacijos patvirtinimą.

 

     3. BENDRA  INFORMACIJA  KELIAUTOJAMS

 • COVID-19 tyrimai atliekami akredituotose laboratorijose. Daugiau informacijos (anglų k.) ir laboratorijų adresus bei kontaktus galite rasti ČIA; 

 • Kai kuriuose viešbučiuose yra galimybė išsikviesti gydytoją į viešbutį. Apie tai keliautojai turi teirautis viešbučio registratūroje;

 •  COVID-19 tyrimo kainos: PGR metodu ~99 eur; antigenų tyrimas ~30 eur;

 •  Būtina turėti asmens dokumentus, rekomenduojama turėti kelionės dokumentus;

  • 4. JEIGU COVID-19 REZULTATAS TEIGIAMAS (Sąlygos galioja kelionių paketus įsigijusiems keliautojams)

   • Jei gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir asmuo nėra apsidraudęs, Kanarų salų vyriausybė kompensuoja apgyvendinimo ir gydymo išlaidas. Draudimas galioja asmenims, kurie atvyko į salą turistiniais tikslais ne ilgesniam, kaip 30 dienų laikotarpiui ir yra apsistoję oficialiose apgyvendinimo įstaigose. Draudimo polisas dengia tiek teigiamą testą gavusio asmens apgyvendinimo išlaidas (maks. 15 n.), tiek kartu vykusių šeimos narių. Tyrimą atlikusi gydymo įstaiga informuoja draudimo kompaniją ir suteikia pilną informaciją apie tolimesnius procesus;

    

      5. SAUGUMO REIKALAVIMAI TENERIFĖJE

 • Didžiausias žmonių skaičius viename susibūrime – 6 asmenys. 

 • Ribojamas žmonių judėjimas nuo 22:00 iki 6:00. 

 • Visi asmenys nuo 6 metų privalo dėvėti apsaugines veido kaukes visose viešose patalpose, lauke, taip viešame transporte (taksi, autobusai ir kt.), taip pat laikytis saugaus 1,5 m. atstumo nuo kitų asmenų. 

 • Kaukių dėvėjimas nėra privalomas paplūdimiuose ir prie baseino. Turi būti išlaikytas 2 metrų аtstumas. 

 • Kanarų salose ribojamas maitinimo įstaigų (restoranų, kavinių, barų ir kt.) darbo laikas iki 00:00 val., nauji klientai nebus įleidžiami po 23:00 val. 

 • Ribojamas žmonių skaičius (maksimaliai 6) sėdinčių prie vieno stalo. Maitinimo įstaigose, tarp atskirų staliukų, turės būti išlaikytas 1,5 metro atstumas. 

 • Vykstant į kelionę, į savo mobilųjį telefoną būtina atsisiųsti „RadarCOVID“ programėlę. Programėlė informuos Jus apie COVID-19 poveikio riziką, atsižvelgiant į Jūsų vietovę. 

 • Kanarų salų vyriausybė įsipareigoja padengti visas gydymo išlaidas keliautojams viešnagės metu susirgusiems COVID-19 bei su jais keliaujantiems artimiesiems, kurie neturi įsigiję jokio kito COVID-19 išlaidas dengiančio draudimo.