Keliaujantiems į Kanarų salas/ Tenerifę

Mieli keliautojai,  rūpinamės, kad Jūsų atostogos būtų ne tik komfortiškos, bet svarbiausia - saugios. Situacija pasaulyje koreguoja mūsų gyvenimą, tuo pačiu keičiasi ir keliavimo saugumo reikalavimai. Prašome susipažinti su saugumo taisyklėmis, kurios galioja keliaujant šiuo metu. Tuo pačiu, prašome Jūsų sekti atsakingų institucijų rekomendacijas bei jomis vadovautis.

 

KELIAUJANTIEMS Į KANARŲ SALAS/ TENERIFĘ 

     1. COVID TESTAS

Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 6 m.), atvykstantys į Kanarų salas/ Tenerifę iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testą arba TMA (Transcription-Mediated Amplification) tyrimą, kurio specifiškumas 97%, o jautrumas daugiau kaip 80%. Būtina turėti popierinį arba elektroninį sertifikatą anglų arba ispanų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. Sertifikate turi būti nurodyti šie duomenys: testo tipas (PGR arba TMA), atlikimo data ir laikas, asmens duomenys, testą atlikusios laboratorijos duomenys. Jeigu atliekamas COVID-19 TMA testas, privaloma nurodyti testo specifiškumą ir jautrumą.  

Neigiamo testo rezultatus reikia pateikti įsikeliant į turistinio apgyvendinimo įstaigas Kanarų salose.

Testas nėra privalomas asmenims, kurie pateikia įrodymų, kad salose yra ilgiau nei 15 dienų arba Kanarų salų rezidentams, kurie patvirtina, kad nebuvo išvykę iš Kanarų salų per paskutines 15 dienų ir, kurie neturėjo COVID-19 simptomų.

 

     2.  APGYVENDINIMĄ  ĮRODANTIS  DOKUMENTAS  (VAUCHER)

Turistai, atvykdami į Tenerifę privalo su savimi turėti atspausdintą apgyvendinimo dokumentą (vaučerį). 

   

     3. SVEIKATOS FORMA

Visi keliautojai vykstantys į Tenerifę privalo ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo į šalį užpildyti Sveikatos kontrolės formą (angl. Public Health Form), kurią galite rasti www.spth.gob.es arba atsisiuntę (SpTH) mobiliąja programėlę. Atkreipkite dėmesį, jog būtina užpildyti atskirą formą kiekvienam keliautojui. Užpildžius anketą, sistema suformuos brūkšninį kodą, kurį keliautojas turi išsaugoti savo telefone arba atsispausdinti ir pasiimti su savimi į kelionę.

 

     4. BENDRA  INFORMACIJA  KELIAUTOJAMS

 • kai kuriuose viešbučiuose yra galimybė išsikviesti gydytoją į viešbutį. Apie tai keliautojai turi teirautis viešbučio registratūroje;
 • COVID-19 tyrimo kainos: PGR metodu ~99 eur; antigenų tyrimas ~30 eur;
 • būtina turėti asmens dokumentus, rekomenduojama turėti kelionės dokumentus;
 • jei gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir asmuo nėra apsidraudęs, Kanarų salų vyriausybė kompensuoja apgyvendinimo ir gydymo išlaidas. Draudimas galioja asmenims, kurie atvyko į salą turistiniais tikslais ne ilgesniam, kaip 30 dienų laikotarpiui ir yra apsistoję oficialiose apgyvendinimo įstaigose. Draudimo polisas dengia tiek teigiamą testą gavusio asmens apgyvendinimo išlaidas (maks. 15 n.), tiek kartu vykusių šeimos narių. Tyrimą atlikusi gydymo įstaiga informuoja draudimo kompaniją ir suteikia pilną informaciją apie tolimesnius procesus;
 • COVID-19 tyrimai atliekami akredituotose laboratorijose. Daugiau informacijos (anglų k.) ir laboratorijų adresus bei kontaktus rasite ČIA;


  •  

      5. SAUGUMO REIKALAVIMAI TENERIFĖJE

  • Didžiausias žmonių skaičius viename susibūrime – 6 asmenys.

  • Ribojamas žmonių judėjimas nuo 22:00 iki 6:00.

  • Visi asmenys nuo 6 metų privalo dėvėti apsaugines veido kaukes visose viešose patalpose, lauke, taip viešame transporte (taksi, autobusai ir kt.), taip pat laikytis saugaus 1,5 m. atstumo nuo kitų asmenų.

  • Kaukių dėvėjimas nėra privalomas paplūdimiuose ir prie baseino. Turi būti išlaikytas 2 metrų аtstumas.

  • Kanarų salose ribojamas maitinimo įstaigų (restoranų, kavinių, barų ir kt.) darbo laikas iki 00:00 val., nauji klientai nebus įleidžiami po 23:00 val.

  • Ribojamas žmonių skaičius (maksimaliai 6) sėdinčių prie vieno stalo. Maitinimo įstaigose, tarp atskirų staliukų, turės būti išlaikytas 1,5 metro atstumas.

  • Vykstant į kelionę, į savo mobilųjį telefoną būtina atsisiųsti „RadarCOVID“ programėlę. Programėlė informuos Jus apie COVID-19 poveikio riziką, atsižvelgiant į Jūsų vietovę.

  • Kanarų salų vyriausybė įsipareigoja padengti visas gydymo išlaidas keliautojams viešnagės metu susirgusiems COVID-19 bei su jais keliaujantiems artimiesiems, kurie neturi įsigiję jokio kito COVID-19 išlaidas dengiančio draudimo.

 •