Keliaujantiems į Portugaliją

Mieli keliautojai,  rūpinamės, kad Jūsų atostogos būtų ne tik komfortiškos, bet svarbiausia - saugios. Situacija pasaulyje koreguoja mūsų gyvenimą, tuo pačiu keičiasi ir keliavimo saugumo reikalavimai. Prašome susipažinti su saugumo taisyklėmis, kurios galioja keliaujant šiuo metu. Tuo pačiu, prašome Jūsų sekti atsakingų institucijų rekomendacijas bei jomis vadovautis.

 

KELIAUJANTIEMS Į PORTUGALIJĄ 

   

      1. COVID TESTAS

 • Dėmesio! Keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 12 m.), atvykstantys į Portugaliją iš Lietuvos, privalo turėti ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį atlikto COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testo arba ne anksčiau nei prieš 48 val. iki atvykimo į šalį atlikto greitojo antigenų testo neigiamą rezultatą.

 • Būtina turėti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį popierinį tyrimų laboratorijos arba E-sveikatos išduotą sertifikatą ar medicinos įstaigos pažymą su antspaudu anglų kalba (dokumento vertimui notaro patvirtinimas nėra būtinas). Tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas.

 • 72 val. arba 48 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). 

 • Keliautojams, turintiems skiepų pažymėjimą, nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina, ir praėjus pilnai 14 dienų laikotarpiui nuo paskutiniojo skiepo iki atvykimo į Portugaliją, PGR ar greitasis antigenų testas nereikalingas. Tinkamos vakcinos: Pfizer, AstraZeneca AB, MODERNA BIOTECH, Janssen-Cilag International NV, Sinopharm. Būtinas E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Skiepijimo pažymėjimas/Vaccination Certificate).

 • Asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu ir turi vieną vakcinos dozę (kai pilną vakcinacijos schemą sudaro 2 dozės), testavimosi išimtis negalioja. Tokiems asmenims privaloma turėti ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį atlikto COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testo arba ne anksčiau nei prieš 48 val. iki atvykimo į šalį atlikto greitojo antigenų testo neigiamą rezultatą.

 • Keliautojams, turintiems ES pažymėjimą, įrodantį, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Portugaliją, PGR ar greitasis antigenų testas nereikalingas. Būtinas E-sveikatos sistemoje fomuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery).

    

      2. ANKETA

 • Visi keliautojai prieš kelionę į Portugaliją privalo užpildyti anketą.

 • Rekomenduojame, vykstant į Portugaliją, turėti galiojančią Europos sveikatos kortelę (E111), dengiančią skubiąją medicininę pagalbą.

 • Keliautojai, nepateikę visų būtinų dokumentų Vilniaus oro uoste, nebus įleidžiami į lėktuvą, vykstantį į Portugaliją.

 • Atvykus į Portugaliją, keliautojams pateikus netinkamus dokumentus ar testo rezultatus, PGR testas (už keliautojų lėšas) bus atliekamas oro uoste. Po testo atlikimo keliautojai turi sulaukti testo rezultato oro uoste ir tik tuomet vykti į savo viešbutį. Gavus teigiamą testo rezultatą, keliautojai izoliuojami viešbučio kambaryje arba, prireikus, ligoninėje (savo lėšomis, jei neturi draudimo, dengiančio šias išlaidas).

 

        3. SAUGUMO REIKALAVIMAI PORTUGALIJOJE

 • Vykstantiems į užsienį primygtinai rekomenduojame pasirūpinti kelionės medicininių išlaidų draudimu, kuris, esant reikalui, padengtų visas gydymo bei saviizoliacijos nuo COVID-19 išlaidas Portugalijoje.
 • Restoranai, kavinės, barai ir kitos maitinimo įstaigos gali dirbti iki 2 valandos nakties.

 • Alkoholio pardavimas draudžiamas viešose erdvėse ir degalinėse. Alkoholio vartojimas draudžiamas visose viešose erdvėse.

 • Būtina laikytis socialinės distancijos.

 • Visose viešose uždarose vietose, gatvėje, viešajame transporte, įskaitant autobusus (net ir ekskursijų metu), taksi, keltus privaloma dėvėti medicinines veido kaukes. Atvirose erdvėse, kuomet nėra galimybės išlaikyti 2 metrų atstumo tarp asmenų, privaloma dėvėti medicinines veido kaukes.

 •  Neigiamo testo rezultatą arba skaitmeninį ES Covid sertifikatą privaloma pateikti:

 • apgyvendinimo įstaigoje įsiregistruojant;

 • restoranuose ir baruose (viduje);

 • SPA salonuose, terminių vandenų procedūrose;

 • kazino ir bingo salonuose;

 • sporto klubuose grupinėse treniruotėse;

 • kultūriniuose ir sporto renginiuose (kai atviroje erdvėje susirenka virš 1000 žmonių, uždarose patalpose – virš 500 žmonių);

 • vestuvėse ir krikštynose virš 10 asmenų.

 • PGR testas privalo būti atliktas ne anksčiau nei prieš 72 valandas, antigenų testas – ne anksčiau nei prieš 48 valandas, greitasis antigenų testas, atliekamas savarankiškai ne anksčiau nei prieš 24 valandas, atliktas su sveikatos darbuotojo ar vaistininko priežiūra, kuris patvirtina jo teisingumą (kaina 1,8-3 EUR). Atvykstant į apgyvendinimo įstaigą, restoraną, barą ir panašias vietas, antigenų testą galima atlikti prie įėjimo (kaina 5-10 EUR). Vaikams iki 12 metų šių dokumentų pateikti nereikia.

 

Informacija dėl testų atlikimo Portugalijoje:

 • Dėl testų atlikimo prieš skrydį į Lietuvą daugiau informacijos suteiks atstovai šalyje.

 • Testus galima atlikti:

                - oro uoste (daugiau informacijos); 

                - daugumoje vaistinių;

                             - akredituotose laboratorijose (laboratorijų sąrašas);
                             - ligoninėse ir klinikose, kuriose teikiama informacija ir pagalba užsienio kalbomis (daugiau informacijos, susisiekus šiuo elektroninio pašto adresu test.covid19@portugalhealthpassport.com);
                             - Algarvėje daugiau informacijos www.visitalgarve.pt;

                - PGR testo kaina šalyje 30-40 EUR, antigenų testo - 5-10  EUR. Testo rezultatai pateikiami su sertifikatu.
 
Jeigu Covid-19 tyrimo rezultatas teigiamas (sąlygos galioja kelionių paketus įsigijusiems keliautojams):

 • Jeigu vis dėl to atostogų metu turistas suserga besimptome ar lengva COVID-19 forma, jis izoliuojamas atskirose karantino patalpose. Izoliacijos trukmė yra 14 dienų. Pasibaigus izoliacijos laikui be pakartotino COVID-19 tyrimo turistas gali išvykti į Lietuvą. Kai dėl teigiamo COVID-19 tyrimo ir privalomos izoliacijos keliautojas negali išvykti savo reisu, gydymo ir izoliacijos bei naujo skrydžio išlaidas dengia draudimas, jei klientas tokį turi, arba pats keliautojas savo lėšomis.

 Daugiau informacijos apie  COVID-19 reikalavimus Portugalijoje.

 

Prieš pat skrydį rekomenduojame pasitikrinti saugumo reikalavimus keliaujantiems į Portugaliją aviakompanijos, kuri vykdo skrydį, internetinėje svetainėje.