Keliaujantiems į Maljorką

Mieli keliautojai,  rūpinamės, kad Jūsų atostogos būtų ne tik komfortiškos, bet svarbiausia - saugios. Situacija pasaulyje koreguoja mūsų gyvenimą, tuo pačiu keičiasi ir keliavimo saugumo reikalavimai. Prašome susipažinti su saugumo taisyklėmis, kurios galioja keliaujant šiuo metu. Tuo pačiu, prašome Jūsų sekti atsakingų institucijų rekomendacijas bei jomis vadovautis.

 

KELIAUJANTIEMS Į MALJORKĄ

 

Vakcinuotiems Nevakcinuotiems/Nepersirgusiems Persirgusiems Išimtys Anketos pildymas Apribojimai šalyje

ES Covid Skiepų sertifikatas.

 

Pripažįstamos vakcinos: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca, Janssen Pharmaceutica NV, Sinopharm.

 

Sertifikatas galioja nuo 14 iki 270 dienų nuo paskutinio skiepo. Gavus sustiprinamąją vakcinos dozę sertifikatas yra be galiojimo laiko.

Asmenims nuo 12 iki 17 metų sertifikatas galioja nuo 14 dienos po skiepo neterminuotai.

Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 12 m.) privalo turėti ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį atlikto COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testo arba ne anksčiau kaip 24 val. iki atvykimo į šalį atlikto greitojo antigeno testo neigiamą rezultatą.

ES Covid Persirgimo sertifikatas.

 

Keliautojams, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne mažiau kaip 11 dienų ir ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Ispaniją (Maljorką), PGR ar antigenų testas nereikalingas.

Vaikams iki 12 metų nereikia sertifikato ir testo.

 

Asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga, kai buvo patvirtinta PGR tyrimo rezultatu ir turi vieną vakcinos dozę (kai pilną vakcinacijos schemą sudaro 2 dozės), testavimosi išimtis negalioja. Privaloma turėti ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį PGR testo arba ne anksčiau kaip 24 val. iki atvykimo į šalį atlikto greitojo antigeno testo neigiamą rezultatą.

Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 12 m.) ne anksčiau kaip 48 valandos prieš kelionę į Ispaniją (Maljorką) privalo užpildyti ir pasirašyti Sveikatos kontrolės formą (FCS forma)  https://www.spth.gob.es/ bei sukelti turimus sertifikatus.

 

Asmenims, turintiems galiojantį skaitmeninį ES Covid (skiepų, persirgtos ligos, Covid tyrimo neigiamo rezultato) pažymėjimą, anketos pildyti ir gauti QR kodo nereikia. Pasitikrinti, ar Jūsų turimas dokumentas galioja kelionei į Ispaniją, galite čia: Spain Travel Health (spth.gob.es).

 

- Atkreipkite dėmesį, jog būtina užpildyti atskirą formą kiekvienam keliautojui. Užpildžius anketą, sistema suformuos brūkšninį kodą (QR kodą), kurį keliautojas turi išsaugoti savo telefone arba atsispausdinti ir pasiimti su savimi į kelionę.

 

- Visi asmenys nuo 6 metų privalo dėvėti apsaugines veido kaukes viešajame transporte (taksi, autobusai ir kt.), taip pat ekskursijų bei pervežimo metu, vaistinėse bei ligoninėse. Taip pat privaloma laikytis saugaus 1,5 m. atstumo nuo kitų asmenų.

- Rekomenduojame, vykstant į Ispaniją, turėti galiojančią Europos sveikatos kortelę (E111), dengiančią skubiąją medicininę pagalbą.

 

- Oro uoste matuojama temperatūra. Esant aukštai temperatūrai, keliautojai tiriami papildomai, esant įtarimams, papildomai atliekamas COVID-19 testas. Esant teigiamam tyrimui, keliautojai ir jų šeimos nariai izoliuojami specialioje karantino zonoje iki pasveikimo.

 

- Iš padidintos rizikos šalių atvykusiems asmenims Ispanijos oro uostuose arba už jų ribų gali būti nurodoma per 48 valandas nuo atvykimo į šalį atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) testą (PGR metodu) už keliautojo lėšas. Papildomas testavimas atliekamas ir vaikams, ir pasiskiepijusiems, ir COVID-19 liga persirgusiems asmenims. Testo kaina apie 70-95 EUR asmeniui. Plačiau ČIA.

 Susirgus COVID-19 Ispanijoje:

  • Jei gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir asmuo nėra apsidraudęs, Ispanijos vyriausybė kompensuoja apgyvendinimo ir gydymo išlaidas. Draudimas galioja asmenims, kurie atvyko į Ispaniją turistiniais tikslais ne ilgesniam, kaip 30 dienų laikotarpiui ir yra apsistoję oficialiose apgyvendinimo įstaigose. Draudimo polisas dengia tiek teigiamą testą gavusio asmens apgyvendinimo išlaidas (maks. 15 n.), tiek kartu vykusių šeimos narių. Tyrimą atlikusi gydymo įstaiga informuoja draudimo kompaniją ir suteikia pilną informaciją apie tolimesnius procesus;
  • Ispanijos vyriausybė įsipareigoja padengti visas gydymo išlaidas keliautojams viešnagės metu susirgusiems COVID-19 bei su jais keliaujantiems artimiesiems, kurie neturi įsigiję jokio kito COVID-19 išlaidas dengiančio draudimo.

 

Informacija dėl testų atlikimo Ispanijoje:

  • Prieš dvi dienas iki skrydžio į Lietuvą reikia registruotis COVID-19 testo atlikimui viešbučio registratūroje.Greitojo COVID-19 antigeno testo kaina yra 25-30 eur.

Prieš pat skrydį rekomenduojame pasitikrinti saugumo reikalavimus keliaujantiems į Ispaniją aviakompanijos, kuri vykdo skrydį, internetinėje svetainėje.