Keliaujantiems į Maljorką

Mieli keliautojai,  rūpinamės, kad Jūsų atostogos būtų ne tik komfortiškos, bet svarbiausia - saugios. Situacija pasaulyje koreguoja mūsų gyvenimą, tuo pačiu keičiasi ir keliavimo saugumo reikalavimai. Prašome susipažinti su saugumo taisyklėmis, kurios galioja keliaujant šiuo metu. Tuo pačiu, prašome Jūsų sekti atsakingų institucijų rekomendacijas bei jomis vadovautis.

 

KELIAUJANTIEMS Į MALJORKĄ

 

     1. COVID TESTAS

 • Dėmesio! Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 6 m.), atvykstantys į Maljorką iš Lietuvos, privalo turėti ne anksčiau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį atlikto COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testo arba greitojo antigeno testo neigiamą rezultatą ( antigeno testas galimas tik nuo birželio 7 d.). Būtina turėti popierinį arba elektroninį sertifikatą anglų arba ispanų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. Sertifikate turi būti nurodyti šie duomenys: testo tipas (PGR arba TMA), atlikimo data ir laikas, asmens duomenys, testą atlikusios laboratorijos duomenys. Jeigu atliekamas COVID-19 TMA testas, privaloma nurodyti testo specifiškumą ir jautrumą.

 • Nuo birželio 7 dienos pasiskiepijusiems keliautojams, kai nuo paskutinės vakcinos dozės iki kelionės pradžios pilnai praėję mažiausiai 14 dienų, neigiamas PGR testo rezultatas nėra privalomas. Tačiau privalomas E063 vakcinacijos įrašas iš E-sveikatos apie gautas skiepų dozes anglų kalba (jeigu E-sveikatos sistema neformuoja išrašo anglų kalba, privalo būti vertimas į anglų kalbą iš vertimo biuro su atspaudais. Notaro patvirtinimas nereikalingas). Pripažįstamos vakcinos: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca, Janssen Pharmaceutica NV, Sinopharm.Tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Skiepijimo pažymėjimas/Vaccination Certificate).

 • Nuo birželio 7 dienos keliautojams, turintiems sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Ispaniją, PGR testas nereikalingas. Dokumente turi būti nurodyti asmens vardai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, medicininės įstaigos, kurioje buvo atlikti tyrimai, duomenys bei tyrimo atlikimo datos. Būtina, kad pažymoje būtų lotyniškai pažymėta PCR ir teigiamas atsakymas Positive. Jeigu E-sveikatos sistema neformuoja išrašo anglų kalba, privalo būti vertimas į anglų kalbą iš vertimo biuro su atspaudais. Notaro patvirtinimas nereikalingas.Tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery).

  

     2. SVEIKATOS FORMA

 • Visi keliautojai ne anksčiau kaip 48 valandos prieš kelionę į Maljorką privalo užpildyti ir pasirašyti Sveikatos kontrolės formą (FCS forma), kurią galite rasti: www.spth.gob.es arba atsisiuntę (SpTH) mobiliąja programėlę. 

 • Atkreipkite dėmesį, jog būtina užpildyti atskirą formą kiekvienam keliautojui.  Užpildžius anketą, sistema suformuos brūkšninį kodą, kurį keliautojas turi išsaugoti savo telefone arba atsispausdinti ir pasiimti su savimi į kelionę.

 • Rekomenduojame, vykstant į Maljorką, turėti galiojančią Europos sveikatos kortelę (E111), dengiančią skubiąją medicininę pagalbą.

 • Oro uoste matuojama temperatūra. Esant aukštai temperatūrai, keliautojai tiriami papildomai, esant įtarimams, papildomai atliekamas COVID-19 testas. Esant teigiamam tyrimui, keliautojai ir jų šeimos nariai izoliuojami specialioje karantino zonoje iki pasveikimo.

 

    3. BENDRA  INFORMACIJA  KELIAUTOJAMS

 • COVID-19 tyrimai atliekami akredituotose laboratorijose. Būtina išankstinė rezervacija.

 • COVID-19 tyrimo kainos: PGR metodu ~99 eur; antigenų tyrimas ~30 eur;

 • būtina turėti asmens dokumentus, rekomenduojama turėti kelionės dokumentus;

 • jei gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir asmuo nėra apsidraudęs, Maljorkos vyriausybė kompensuoja apgyvendinimo ir gydymo išlaidas. Draudimas galioja asmenims, kurie atvyko į Maljorką turistiniais tikslais ne ilgesniam, kaip 30 dienų laikotarpiui ir yra apsistoję oficialiose apgyvendinimo įstaigose. Draudimo polisas dengia tiek teigiamą testą gavusio asmens apgyvendinimo išlaidas (maks. 15 n.), tiek kartu vykusių šeimos narių. Tyrimą atlikusi gydymo įstaiga informuoja draudimo kompaniją ir suteikia pilną informaciją apie tolimesnius procesus;

 • Maljorkos vyriausybė įsipareigoja padengti visas gydymo išlaidas keliautojams viešnagės metu susirgusiems COVID-19 bei su jais keliaujantiems artimiesiems, kurie neturi įsigiję jokio kito COVID-19 išlaidas dengiančio draudimo.

 

    4. SAUGUMO REIKALAVIMAI MALJORKOJE

 • Didžiausias žmonių skaičius viename susibūrime – 6 asmenys.

 • Ribojamas žmonių judėjimas nuo 23:00 iki 6:00.

 • Visi asmenys nuo 6 metų privalo dėvėti apsaugines veido kaukes visose viešose patalpose, lauke, taip viešame transporte (taksi, autobusai ir kt.), taip pat laikytis saugaus 1,5 m. atstumo nuo kitų asmenų.

 • Kaukių dėvėjimas nėra privalomas paplūdimiuose ir prie baseino. Turi būti išlaikytas 2 metrų аtstumas. Draudžiama grupuotis didesnėmis nei 6 asmenų grupėmis.

 • Maljorkoje ribojamas maitinimo įstaigų (restoranų, kavinių, barų ir kt.) darbo laikas iki 17:00 val., užimtumas ne didesnis nei 30%, prie staliuko negali sėdėti daugiau nei 4 asmenys.

 • Vykstant į kelionę, į savo mobilųjį telefoną būtina atsisiųsti „RadarCOVID“ programėlę. Programėlė informuos Jus apie COVID-19 poveikio riziką, atsižvelgiant į Jūsų vietovę.