Keliaujantiems į Maljorką

Mieli keliautojai,  rūpinamės, kad Jūsų atostogos būtų ne tik komfortiškos, bet svarbiausia - saugios. Situacija pasaulyje koreguoja mūsų gyvenimą, tuo pačiu keičiasi ir keliavimo saugumo reikalavimai. Prašome susipažinti su saugumo taisyklėmis, kurios galioja keliaujant šiuo metu. Tuo pačiu, prašome Jūsų sekti atsakingų institucijų rekomendacijas bei jomis vadovautis.

 

KELIAUJANTIEMS Į MALJORKĄ

 

     1. COVID TESTAS

Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 6 m.), atvykstantys į Maljorką iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testą. Būtina turėti popierinį arba elektroninį sertifikatą anglų arba ispanų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą.

  

     2. SVEIKATOS FORMA

Visi keliautojai ne anksčiau kaip 48 valandos prieš kelionę į Maljorką privalo užpildyti ir pasirašyti Sveikatos kontrolės formą (FCS forma), kurią galite rasti: www.spth.gob.es arba atsisiuntę (SpTH) mobiliąja programėlę. 

Atkreipkite dėmesį, jog būtina užpildyti atskirą formą kiekvienam keliautojui.  Užpildžius anketą, sistema suformuos brūkšninį kodą, kurį keliautojas turi išsaugoti savo telefone arba atsispausdinti ir pasiimti su savimi į kelionę.

Oro uoste matuojama temperatūra. Esant aukštai temperatūrai, keliautojai tiriami papildomai, esant įtarimams, papildomai atliekamas COVID-19 testas. Esant teigiamam tyrimui, keliautojai ir jų šeimos nariai izoliuojami specialioje karantino zonoje iki pasveikimo.

 

    3. BENDRA  INFORMACIJA  KELIAUTOJAMS

 • COVID-19 tyrimai atliekami akredituotose laboratorijose. Būtina išankstinė rezervacija.

 • COVID-19 tyrimo kainos: PGR metodu ~99 eur; antigenų tyrimas ~30 eur;

 • būtina turėti asmens dokumentus, rekomenduojama turėti kelionės dokumentus;

 • jei gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir asmuo nėra apsidraudęs, Maljorkos vyriausybė kompensuoja apgyvendinimo ir gydymo išlaidas. Draudimas galioja asmenims, kurie atvyko į Maljorką turistiniais tikslais ne ilgesniam, kaip 30 dienų laikotarpiui ir yra apsistoję oficialiose apgyvendinimo įstaigose. Draudimo polisas dengia tiek teigiamą testą gavusio asmens apgyvendinimo išlaidas (maks. 15 n.), tiek kartu vykusių šeimos narių. Tyrimą atlikusi gydymo įstaiga informuoja draudimo kompaniją ir suteikia pilną informaciją apie tolimesnius procesus;

 • Maljorkos vyriausybė įsipareigoja padengti visas gydymo išlaidas keliautojams viešnagės metu susirgusiems COVID-19 bei su jais keliaujantiems artimiesiems, kurie neturi įsigiję jokio kito COVID-19 išlaidas dengiančio draudimo.

 

    4. SAUGUMO REIKALAVIMAI MALJORKOJE

 • Didžiausias žmonių skaičius viename susibūrime – 6 asmenys.

 • Ribojamas žmonių judėjimas nuo 22:00 iki 6:00.

 • Visi asmenys nuo 6 metų privalo dėvėti apsaugines veido kaukes visose viešose patalpose, lauke, taip viešame transporte (taksi, autobusai ir kt.), taip pat laikytis saugaus 1,5 m. atstumo nuo kitų asmenų.

 • Kaukių dėvėjimas nėra privalomas paplūdimiuose ir prie baseino. Turi būti išlaikytas 2 metrų аtstumas. Draudžiama grupuotis didesnėmis nei 6 asmenų grupėmis.

 • Maljorkoje ribojamas maitinimo įstaigų (restoranų, kavinių, barų ir kt.) darbo laikas iki 17:00 val., užimtumas ne didesnis nei 30%, prie staliuko negali sėdėti daugiau nei 4 asmenys.

 • Vykstant į kelionę, į savo mobilųjį telefoną būtina atsisiųsti „RadarCOVID“ programėlę. Programėlė informuos Jus apie COVID-19 poveikio riziką, atsižvelgiant į Jūsų vietovę.