Keliaujantiems į Madeirą

Mieli keliautojai,  rūpinamės, kad Jūsų atostogos būtų ne tik komfortiškos, bet svarbiausia - saugios. Situacija pasaulyje koreguoja mūsų gyvenimą, tuo pačiu keičiasi ir keliavimo saugumo reikalavimai. Prašome susipažinti su saugumo taisyklėmis, kurios galioja keliaujant šiuo metu. Tuo pačiu, prašome Jūsų sekti atsakingų institucijų rekomendacijas bei jomis vadovautis.

 

KELIAUJANTIEMS Į MADEIRĄ 

     

      1. COVID TESTAS

 • Su tam tikromis išimtimis (informacija žemiau), vykstantys į Madeirą turi turėti atliktą neigiamą PGR (angl. PCR) Covid-19 ligos tyrimų rezultatą (tik PGR testai, netinka antigenų ar antikūnių).

 • Vykstant į Madeirą tai galima atlikti prieš išskrendant iš Lietuvos arba jau atvykus į salą:

            1 Variantas. Rekomenduojama atlikti PGR testą dėl COVID-19 prieš išvykstant į Madeirą ir turėti patvirtinantį neigiamo rezultato dokumentą. Tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip 72 valandas prieš                                               išvykstant iš savo gyvenamosios vietos ir pažyma turi būti pateikta anglų arba portugalų kalbomis. Tokiu atveju keleivio registravimo sistemos FORMOJE (https://madeirasafe.com) rekomenduojama iš                                   anksto įkelti gautus tyrimo rezultatus, kas pagreitins dokumentų patikrinimo eigą Madeiros oro uoste. Turint iš anksto atliktą testą ar kitus dokumentus, atleidžiančius nuo privalomo testavimo atvykus,                                   atvykę į salą keleiviai po dokumentų patikros vyksta į savo viešbutį atostogauti.

            2 Variantas. Testą dėl COVID-19 galima atlikti jau atvykus į Madeiros oro uostą. Testas atliekamas nemokamai Madeiros vyriausybės lėšomis, o visa testavimo procedūra neturėtų trukti ilgiau nei 1 valandą.                                               Tuomet užpildžius deklaraciją, keleiviai vyksta į viešbutį laukti testo rezultato, kuris bus išsiųstas nurodytu telefono numeriu (atsakymai ateina skirtingai: nuo 5 val. iki 24 val. nuo testo atlikimo (laukti                                   reikia viešbučio kambaryje iki rezultato gavimo). Įsigyjusieji tik skrydžio bilietus - patys vyksta į jų apgyvendinimo vietą.

 

Kam netaikomas privalomo testo reikalavimas vykstant į Madeirą

 • Jaunesniems nei 12 metų asmenims (išskyrus atvejus, jeigu šeimos nariams nustatomi teigiami tyrimų rezultatai ar pasireiškus simptomams).

 • Nereikia keliautojams, kurie per pastarąsias 180 dienų yra persirgę ir pasveikę nuo COVID-19 ir tai buvo užfiksuota atitinkamais tyrimais ir įregistruota gydymo įstaigoje (antikūnių tyrimai netinkami). Reikalinga tai patvirtinanti medicininė pažyma anglų kalba arba ES „Covid“ sertifikatas;

 • Nereikia keliautojams, kurie jau pilnai paskiepyti pagal konkrečios vakcinos nustatytų dozių schemą ir nuo paskutiniojo skiepo yra praėję imuniteto susiformavimo laikotarpis (pagal konkrečios vakcinos charakteristinius duomenis; dažniausiai tai yra ne mažiau nei po pilnų 14 dienų - tačiau šią informaciją reikia tikslintis konkrečiai vakcinai).

 • !!! Abiems pastariesiems atvejams būtina turėti originalius patvirtinančius dokumentus iš https://e-sveikata.lt , gydytojo su vertimu į anglų kalbą (jeigu originalas tik lietuvių kalba – reikalingas vertimų biuro antspaudu patvirtintas vertimas) arba ES „Covid“ sertifikatą. Patariama šiuos dokumentus turėti išsisaugojus ir pvz. mobiliuose telefonuose.

  

       2.  ELEKTRONINĖ ANKETA

 • Visi keliautojai 12–48 valandas prieš atvykdami į Madeirą privalo užsiregistruoti ir užsipildyti duomenis keleivių registravimo sistemos ANKETOJE.
  Registruotis turi kiekvienas suaugęs asmuo atskirai (tik vaikai iki 12 metų registruojami anketoje kartu su vienu iš suaugusiųjų). Po pilnos registracijos ir duomenų užpildymo keleivis gaus prisijungimą prie savo paskyros, kurioje bus QR kodas, kurį reikia išsisaugoti telefone arba jį atsispausdinti bei pateikti tiek Vilniaus oro uoste išskrendant, tiek atvykus į Madeiros oro uostą. Šioje paskyroje rekomenduojama įkelti ir jau turimų iš anksto atliktų neigiamų tyrimų rezultatus, vakcinacijos pažymėjimą, ES „Covid“ sertifikatą ar pan. Dokumentų išankstinis įkėlimas pagreitins ir dar labiau palengvins patikros procedūras atvykus į Madeiros oro uostą.

  

       3. DRAUDIMAI

 • Būtina turėti ne tik įprastinį medicininių išlaidų draudimą keliaujant į Madeirą, tačiau keliaujant po ES šalis apsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) pravartu su savimi turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtų suteikta būtinoji medicinos pagalba tos šalies įkainiais ir tvarka. Taip pat rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus ar kelionės sutrikimų išlaidų dėl viruso dengiantį draudimą (jų yra jau ir Lietuvoje), atidžiai susipažinti su pasirinktos draudimo kompanijos nustatytomis draudimo sąlygomis.

 • Taip pat rekomenduojama įsigyti COVID-19 atvejus dengiančius draudimo variantus: Itaka Lietuva siūlo kartu su kelione įsigyti COMPENSA draudimą, kuris kompensuoja dėl koronaviruso SARSCoV-2 sukeltos ligos atsiradusias medicinines išlaidas iki 15 000 EUR, jei apdraustasis hospitalizuotas ir gydytas stacionare*. Taip pat raginame susipažinti ir su galimybe savarankiškai įsigyti Madeiros siūlomą draudimą: https://www.madeiratravelinsurance.com/

   

       4. PRAKTINĖ INFORMACIJA 

 • Jeigu atvykus Madeiroje būtų nustatytas teigiamas PGR (angl. PCR) testo rezultatas, keliautojas privalo laikytis 14 d. saviizoliacijos, dėl kurios vietos (gydymo įstaigoje ar kitoje vietoje) nuspręs kompetentingos sveikatos priežiūros įstaigos. Tokiu atveju Madeiros salos vyriausybė įsipareigoja padengti visas izoliacijos ir būtinas gydymo išlaidas keliautojams, kuriems nustatytas atvykus į šalį teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas. Izoliacijos metu apgyvendinimas ir pagrindinis maitinimas yra Madeiros vyriausybės nustatytame viešbutyje, jeigu norima izoliuotis savarankiškai kitoje vietoje – šių išlaidų padengimu rūpinasi pats keliautojas. Pažymime, kad jeigu teigiamas rezultatas būtų nustatytas prieš išvykstant į Lietuvą, aukščiau minimi pagrindiniai kaštai (apgyvendinimas, maitinimas) sergančiam asmeniui taip pat būtų dengiami iš Madeiros vyriausybės lėšų. Kitas išlaidas gali padengti keliautojo turimas draudimas, numatantis COVID-19 atvejus ir su tuo susijusias išlaidas.

 • Kelionių organizatorius esant poreikiui keliautojam grįžti ne pagal kelionės sutartyje numatytą tvarkaraštį, pagal galimybes tarpininkaus padedant keliautojams sugrįžti į Lietuvą palankiausiomis sąlygomis: esant laisvoms vietoms į artimiausią skrydį organizatoriaus užsakomajame skrydyje – nemokamai, kitais atvejais – prisidės pagalba randant palankiausią grįžimo variantą (už papildomą mokestį).

 • Nuo 2021.06.14/21 įvedus šalių klasifikaciją į žalias/geltonas/raudonas/pilkas zonas, būtina prieš išvykstant iš Madeiros pasitikslinti, kuriai zonai priskiriama kryptis tą savaitę pagal LR SAM atnaujintą paveiktų šalių sarąšą. Grįžtant iš žaliai zonai priskirtų krypčių ar šalių į Lietuvą - nėra reikalaujama iš anksto turėti atliktų testų (PCR arba antigenų) ir nėra privaloma saviizoliacija grįžus; jeigu kryptis ar šalis yra priskiriama geltonajai zonai - būtina prieš grįžtant į Lietuvą turėti neigiamą atlikto COVID-19 ligai nustatyti PCR arba antigenų rezultatą, tačiau grįžus saviizoliacija taip pat nėra taikoma. NVSC anketa visais atvejais pildyti privaloma. Daugiau informacijos apie grįžimo į Lietuvą salygas galima rasti skiltyje "Informacija grįžtantiems į Lietuvą".

 • Nuo 2021.05.02 Madeiroje galioja prevencinių priemonių rinkinys:

 • Nuo 2021.05.21 ribojamas žmonių judėjimas nuo 02:00 iki 5:00 val.; parduotuvės dirba iki 22:00 val., restoranai ir kavinės dirba iki 01:00 val.

 • Visi asmenys nuo 6 metų privalo dėvėti apsaugines veido kaukes visose viešose patalpose, lauke, taip pat viešame transporte (taksi, autobusai ir kt.), laikytis saugaus 1,5 m. atstumo nuo kitų asmenų. Kaukių dėvėjimas nėra privalomas paplūdimiuose ir prie baseino, taip pat pasivaikščiojimo takuose ir kalnuose, bet turi būti išlaikytas saugus socialinis atstumas.

 

       5. TESTAI IR IZOLIACIJA GRĮŽTANTIEMS Į LIETUVĄ

 

     SVARBU!!! Keičiantis epidemiologinei situacijai, grįžimo į Lietuvą sąlygos iš Madeiros gali pasikeisti atsižvelgiant į konkrečios savaitės SAM atnaujintą paveiktų šalių sąrašą. Jeigu testai būtų būtini prieš grįžtant į Lietuvą, keliautojai turi turėti atliktą PGR tyrimą (ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant į Lietuvą) arba antigenų testą (ne seniau nei 48 val. prieš grįžtant į Lietuvą) COVID-19 ligai nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. Daugiau informacijos ieškokite skiltyje "Informacija grįžtantiems į Lietuvą"

 

 • Atkreipiame dėmesį, kad serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nėra tinkamas.

 • Neturintys tinkamo testo rezultato nebus įleidžiami į lėktuvą Madeiroje.

 • Esant poreikiui atlikti testą prieš grįžtant į Lietuvą, keliautojai gali savarankiškai iš anksto užsirezervuoti vietą reikiamų testų atlikimui Funšalio klinikose ar mobiliuose punktuose. Itaka Lietuva atstovas informacinių susitikimų viešbučiuose metu keliautojams padeda rezervuoti laiką testo atlikimui ir suteikia reikiamą informaciją tais klausimais. Įsigyjusieji tik aviabilietus - testų atlikimo ir vietos tyrimų klinikose rezervavimu rūpinasi savarankiškai. Rekomenduojama iš anksto rezervuotis vietą tyrimui atlikti atitinkamoje klinikoje.

 • Antigenų tyrimo kaina Madeiroje yra ~20 EUR (beje, šio testo rezultatų gavimas užtrunka iki 30 min.). PGR (PCR) testo kaina Madeiroje yra ~125 EUR (jo rezultatų gavimas yra ~ 12 val.).

 • Papildomai keliautojams gali prisidėti transporto išlaidos iki tyrimo atlikimo vietos (priklausomai nuo apgyvendinimo vietos).


Pateikiame preleminarias kainas antigeno testo ir nuvykimo iš konkrečių viešbučių (taksi į abi puses) kainas:


* Kitų klinikų adresus galima rasti http://www.visitmadeira.pt/en-gb/homepage

Daugiau informacijos apie saugaus keliavimo reikalavimus ir jų atnaujinimus Madeiroje: http://www.visitmadeira.pt/en-gb/homepage