Keliaujantiems į Kiprą

Mieli keliautojai,  rūpinamės, kad Jūsų atostogos būtų ne tik komfortiškos, bet svarbiausia - saugios. Situacija pasaulyje koreguoja mūsų gyvenimą, tuo pačiu keičiasi ir keliavimo saugumo reikalavimai. Prašome susipažinti su saugumo taisyklėmis, kurios galioja keliaujant šiuo metu. Tuo pačiu, prašome Jūsų sekti atsakingų institucijų rekomendacijas bei jomis vadovautis.

 

KELIAUJANTIEMS Į KIPRĄ 

   

Vakcinuotiems Nevakcinuotiems/Nepersirgusiems

Persirgusiems

Išimtys Anketos pildymas Apribojimai šalyje

ES Covid Skiepų Sertifikatas.

 

Tinkamos vakcinos: AstraZeneca, (Vaxzervia, COVISHIELD, SKBio), Pfizer/BioNTech, Moderna, Johnson&Johnson/Janssen, Sputnik V (Gam-COVID-Vac), Sinopharm (BBIBPCOVID-19), Sinovac (CoronaVac), Covaxin, Novavax Nuvaxovid COVID-19 ir Sputnik Light.

 

Sertifikatas galioja nuo 14 iki 270 dienų po paskutinio skiepo (asmenims nuo 18 metų).

 

Iki 18 metų sertifikatas galiojimo neturi.

Suaugusieji ir vaikai nuo 12 m. privalo turėti ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į Kiprą atlikto COVID–19 (PGR) tyrimo arba antigenų testo, atlikto ne anksčiau nei prieš 24 val. iki atvykimo į Kiprą, neigiamą rezultatą patvirtinantį sertifikatą anglų kalba.

Visiems (nuo 12 m. ir vyresniems) nevakcinuotiems ir nepersirgusiems COVID-19 asmenims, atvykus į Kiprą atliekamas PGR testas keliautojo lėšomis.

ES Covid Persirgimo sertifikatas.

 

Kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne mažiau nei 10 ir ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Kiprą, PGR testas vykstant į Kiprą nereikalingas.

Vaikams iki 12 metų sertifikatai ir testai nebūtini. Visi keliautojai, atvykstantys į Kiprą, 24 val. prieš skrydį privalo užpildyti ir pateikti anketą Cyprus Flight Pass“.

- Atvykus į Kiprą, atsitiktinai pasirinktiems keliautojams, oro uoste gali būti atliktas COVID-19 testas (net ir pasiskiepijusiems keliautojams).

 - Privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes tiek uždarose patalpose, tiek lauke asmenims, sulaukusiems 6 metų amžiaus ir vyresniems.  Turi būti išlaikytas 2 metrų atstumas.

 - Nuo gruodžio 30d. įeiti į naktinius klubus ir kitas pramogų vietas, taip pat pobūvius, vestuves ir krikštynas, galima tik pateikus ne anksčiau nei pireš 24 valandas savarankiškai atlikto antigenų testo neigiamą rezultatą. Įėjimas galimas tik pasiskiepijusiems asmenims. Testo atlikti nereikia, tik gavusiems sustiprinamąją vakcinos dozę.

 - Šalyje taikomas galimybių pasas – „Safe Pass“ – 6 metų amžiaus ir vyresniems asmenims.

 - Safe Pass“ rekalingas: naktiniuose klubuose, diskotekose, muzikiniuose renginiuose, restoranuose, kavinėse, baruose, pabuose bei kitose maitinimo įstaigose (taip pat ir prekybos centruose), teatruose, amfiteatruose, kinuose, uždaruose ir atviruose stadionuose.

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 - Renginiuose, kur susirenka didelės žmonių grupės privaloma pateikti „Cyprus Flight Pass“ anketą. Taip pat privaloma kartu turėti ir prireikus pateikti lėktuvo bilietą ir viešbučio rezervacijos dokumentą.

 - „Cyprus Flight Pass“ anketa galioja 7 dienas nuo atvykimo į Kiprą. Nuo 8-os dienos privalomas „Safe Pass“ (PGR testas galioja 72 valandas, o antigenų testas – 48 valandas nuo atlikimo), tinka ir EU skaitmeninis COVID pažymėjimas.

 - „Cyprus Flight Pass“  ir „Safe Pass“ nereikalingas paplūdimiuose, pikniko vietose, promenadose, lauko sporto aikštelėse, viešbučiuose.

 

  Informacija dėl testų atlikimo Kipre:

  • Dėl COVID-19 testo atlikimo prieš skrydį į Lietuvą prašome kreiptis į atstovus, viešbučio registratūrą arba tiesiogiai į labaratorijas, kurių sąrašą rasite čia.

 Jeigu Kipre susergama Covid-19:

  • Kipro vyriausybė įsipareigoja padengti visas gydymo išlaidas keliautojams viešnagės metu susirgusiems COVID-19 bei su jais keliaujantiems artimiesiems, kurie neturi įsigiję jokio kito COVID-19 išlaidas dengiančio draudimo. Susirgus, tokie asmenys perkeliami į atskiras patalpas, padengiamos apgyvendinimo, maisto, gėrimų ir vaistų išlaidos. Atgalinio skrydžio ir pervežimo į oro uostą išlaidas keliautojai prisiima patys.

 Prieš pat skrydį rekomenduojame pasitikrinti saugumo reikalavimus keliaujantiems į Kiprą aviakompanijos, kuri vykdo skrydį, internetinėje svetainėje.