Keliaujantiems į Italiją

Mieli keliautojai,  rūpinamės, kad Jūsų atostogos būtų ne tik komfortiškos, bet svarbiausia - saugios. Situacija pasaulyje koreguoja mūsų gyvenimą, tuo pačiu keičiasi ir keliavimo saugumo reikalavimai. Prašome susipažinti su saugumo taisyklėmis, kurios galioja keliaujant šiuo metu. Tuo pačiu, prašome Jūsų sekti atsakingų institucijų rekomendacijas bei jomis vadovautis.

 

KELIAUJANTIEMS Į ITALIJĄ 

     

      1. COVID TESTAS

 • Dėmesio! Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 6 m.), atvykstantys į Italiją iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR arba greitąjį antigenų (RAT) testą. 48 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Būtina pateikti atspausdintą ES skaitmeninį COVID pažymėjimą.

 • Pasiskiepijusiems keliautojams, kai nuo paskutinės vakcinos dozės iki kelionės pradžios pilnai praėję 14 dienų, neigiamas PGR ar RAT testo rezultatas nėra privalomas. Pripažįstamos vakcinos: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca/Oxford, Novavax, Johnson + Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm. Būtina pateikti atspausdintą ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą (Skiepijimo pažymėjimas/Vaccination Certificate).

 • Asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu ir turi vieną vakcinos dozę (kai pilną vakcinacijos schemą sudaro 2 dozės), testavimosi išimtis negalioja. Tokiems asmenims privaloma turėti ne anksčiau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį atlikto COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testo arba greitojo antigenų testo neigiamą rezultatą.

 • Keliautojams, kurie persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR arba antigenų tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 6 mėnesiai ( 180 dienų) iki atvykimo į Italiją, PGR ar RAT testas nereikalingas. Būtina pateikti atspausdintą ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą (Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery).

      

       2.  ELEKTRONINĖ ANKETA

 • Dėmesio!  Kiekvienas keliautojas, vykstantis į Italiją, prieš kelionę privalo užpildyti elektroninę deklaraciją. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

  

       3. SAUGUMO REIKALAVIMAI ITALIJOJE

 •  Slidinėjimo kurortų keltuose, liftuose, restoranuose, baruose ir kalnų užeigose, muziejuose, viešajame transporte, baseinuose, sporto klubuose, Kalėdiniuose turgeliuose galima lankytis tik su skiepijimo sertifikatu, persirgimo dokumentais arba neigiamu PGR/ Antigenų testo rezultatu (galioja visiems nuo 12 metų).

 • Visose uždarose erdvėse privalomas medicininių veido kaukių dėvėjimas.

 • Visose atvirose ir uždarose erdvėse privalomas 1 metro atstumas tarp asmenų.

 • Slidinėjimo pasus galima įsigyti tik internetu.

 

     TESTAI grįžtantiems į LIETUVĄ 

 • Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Tez Tour“ atstovai Italijoje susitikimo metu.

 • Antigenų testo kaina 5-15 Eurų.

 • Testai atliekami daugelyje vaistinių ir klinikų.

 

Prieš pat skrydį rekomenduojame pasitikrinti saugumo reikalavimus keliaujantiems į Turkiją aviakompanijos, kuri vykdo skrydį, internetinėje svetainėje.