Keliaujantiems į Graikiją

Mieli keliautojai,  rūpinamės, kad Jūsų atostogos būtų ne tik komfortiškos, bet svarbiausia - saugios. Situacija pasaulyje koreguoja mūsų gyvenimą, tuo pačiu keičiasi ir keliavimo saugumo reikalavimai. Prašome susipažinti su saugumo taisyklėmis, kurios galioja keliaujant šiuo metu. Tuo pačiu, prašome Jūsų sekti atsakingų institucijų rekomendacijas bei jomis vadovautis.

 

KELIAUJANTIEMS Į GRAIKIJĄ 

 

     1. COVID TESTAS

Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 5 m.), atvykstantys į Graikiją iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testą. Būtina turėti popierinį (originalų sertifikatą su QR kodu ir/arba originaliu klinikos antspaudu) arba elektroninį sertifikatą (būtinai su QR kodu) anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. 72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Nepateikę testo rezultatų keleiviai nebus įleidžiami į lėktuvą, vykstantį į Graikiją.

Pilnai pasiskiepijusiems keliautojams, kai nuo paskutinio skiepijimo praėjo ne mažiau 14 dienų iki kelionės pradžios, neigiamas PGR testo rezultatas nėra privalomas. Tačiau privalomas oficialus skiepų sertifikatas anglų kalba. (Pripažįstamos vakcinos: Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca/Oxford, Novavax, Johnson + Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics, Sinopharm).   

Atvykus į oro uostą, pasirinktiems keliautojams gali būti atliktas  COVID-19 greitasis testas. Gavus teigiamą testo rezultatą, keliautojai karantinuojami specialiuose karantino viešbučiuose mažiausiai 10 dienų Graikijos vyriausybės lėšomis. Vėliau atliekamas pakartotinis PGR tyrimas.

 

     2.  VIETOS NUSTATYMO FORMA

Keliautojai, atvykstantys į Graikiją bei nuolatiniai gyventojai, išvykstantys iš Graikijos 24 val. iki skrydžio privalo užpildyti ir prieš lipant į lėktuvą prie registracijos langelio pateikti atspausdintą arba telefone išsaugotą QR kodą, gautą užpildžius Keleivio Lokalizavimo Formą (PLF). Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

 

    3. SAUGUMO REIKALAVIMAI GRAIKIJOJE

 • Taikomi ribojimai judėjimui šalies viduje, ypač nuo 21 valandos iki 5 valandos ryto.
 • Visose viešose vietose, tiek viduje, tiek lauke, gatvėje, viešajame transporte, įskaitant autobusus, taksi, keltus privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes.
 • Taksi gali važiuoti vienas keleivis.
 • Privačiu automobiliu gali važiuoti ne daugiau 3 asmenų: vairuotojas ir du keleiviai (netaikoma tos pačios šeimos nariams).
 • Neveikia viešojo maitinimo įstaigos, išskyrus maistą išsinešimui.
 • Nevyksta koncertai, teatro pasirodymai, konferencijos ir kiti renginiai.
 • Nevyksta sporto varžybos ir draudžiamas komandinis sportas gatvėje, viešajame transporte, įskaitant autobusus, taksi, keltus privaloma dėvėti veido kaukes.

 

TESTAI grįžtantiems į LIETUVĄ 

 • Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks „Tez Tour“ atstovai Graikijoje susitikimo metu. 
 • Kretos, Korfu ir Rodo salose, PGR testą atliks atvykstantys gydytojai pačiuose viešbučiuose, kaina 50 Eurų asmeniui. Peloponeso pusiasalyje testas atliekamas tam tikrose klinikose, kaina asmeniui – 60 Eurų. Testų atsakymai pateikiami elektroniniu paštu.

 

Jei COVID-19 tyrimo rezultatas yra teigiamas: 

 • Susirgus  COVID-19, Graikijos vyriausybė apsiima keliautojų gydymo išlaidas.
 • Susirgus viešbutyje, keliautojas yra karantinuojamas specialiame kambaryje ar kitoje karantinui skirtoje vietoje mažiausiai 10 dienų Graikijos vyriausybės lėšomis. Kiti keliautojai, su kuriais turimas artimas kontaktas taip pat karantinuojami Graikijos vyriausybės lėšomis.
 • Prireikus gydymo ligoninėje, transportas, gydymas bei karantinavimas viešbutyje, jei toks reikalingas, suteikiamas Graikijos vyriausybės lėšomis.