Keliaujantiems į Egiptą

Mieli keliautojai,  rūpinamės, kad Jūsų atostogos būtų ne tik komfortiškos, bet svarbiausia - saugios. Situacija pasaulyje koreguoja mūsų gyvenimą, tuo pačiu keičiasi ir keliavimo saugumo reikalavimai. Prašome susipažinti su saugumo taisyklėmis, kurios galioja keliaujant šiuo metu. Tuo pačiu, prašome Jūsų sekti atsakingų institucijų rekomendacijas bei jomis vadovautis.

 

KELIAUJANTIEMS Į EGIPTĄ 

 

Vakcinuotiems

Nevakcinuotiems/nepersirgusiems

Persirgusiems

Išimtys

Anketos pildymas

Apribojimai šalyje

ES Covid Skiepų sertifikatas.

 

Pripažįstamos vakcinos: Pfizer, AstraZeneca AB, MODERNA BIOTECH, Janssen-Cilag International NV, Sinopharm, Sputnik V, Sinovac.

 

Sertifikatas galioja 270 dienų nuo paskutinio skiepo.

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

Privaloma pateikti ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į Egiptą PGR testą arba ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo atliktą antigenų testą bei pateikti neigiamą rezultatą.

 

- Sertifikatai su ranka įrašytais duomenimis – nepriimami.

 

- Sertifikatas be QR kodo arba vandenženklio yra priimtinas, tik tuo atveju, jei pateikiamas originalas su antspaudu ir gydytojo parašu (tik popierinis originalo variantas).

Persirgusiems, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu ir turi vieną vakcinos dozę, vykstant į Egiptą (Šarm aš Šeicho ir Hurgados oro uostus) PGR ar antigenų testas nereikalingas. Privaloma pateikti persirgtos ligos bei vakcinacijos dokumentus.

Vaikams iki 12 m. ES Covid sertifikato ar testo nereikia.

 

Turint dokumentą, įrodantį, jog asmuo yra pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina ir praėjus 14 dienų nuo paskutinio skiepo iki atvykimo į Egiptą PGR arba antigenų testas nereikalingas.

 Persirgusiems, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu ir turi vieną vakcinos dozę, vykstant į Egiptą (Šarm aš Šeicho ir Hurgados oro uostusPGR ar antigenų testas nereikalingas. Privaloma pateikti persirgtos ligos bei vakcinacijos dokumentus.

 

SVARBU: visi keliautojai (įskaitant ir vaikus), vykdami į Egiptą privalo užpildyti visuomenės sveikatos formą (Public Health Declaration Form).  Užpildytą formą privaloma pateikti atvykimo oro uoste Egipte.

- Atvykstant į kurortų (Hurgados, Marsa Alamo, Šarm Aš Šeicho ir Tabos) oro uostus ir pateikus netinkamus dokumentus, oro uoste privaloma atlikti antigenų testą (kaina 20 dolerių – atsiskaitymas tik grynaisiais).
 Kairo oro uoste atlikti PGR testą galimybės nėra. Būtina turėti popierinį sertifikato variantą. 

- Visose uždarose erdvėse privaloma dėvėto veido kaukes (transporte, kavinėse, restoranuose, parduotuvėse, muziejuose ir kt.) 

- Ekskursijos vykdomos be apribojimų. 

- Parduotuvės, kavinės į restoranai dirba iki vidurnakčio. 

- Vykstant į kelionę su naminiais gyvūnais, atvykus į Egiptą, oro uoste privaloma sumokėti 1100 Egipto Svarus už COVID-19 testo atlikimą gyvūnams bei veterinaro apžiūrą (Kairo oro uoste tokios galimybės nėra, dėl kelionės su augintiniu, būtina derėtis su oro linijų bendrove). Atsisakius atlikti procedūrą arba esant teigiamam tyrimo rezultatui, gyvūnas tuo pačiu reisu siunčiamas atgal. 

- Kai kurie viešbučiai nurodo asmenims, atvykusiems be testo rezultato, izoliuotis kambaryje iki testo rezultatų gavimo (nuo 6 iki 48 valandų). Turistai informuojami, tik esant teigiamam testo rezultatui. Gavus teigiamą testo rezultatą, gydymo, izoliacijos, prireikus ir naujus skrydžio bilietus, keliautojas apmoka savo lėšomis. Po teigiamo testo gavimo privaloma izoliuotis 5 dienas ir tuomet atlikti PGR testą. Jei testo atsakymas neigiamas, galima tęsti atostogas arba išvykti į Lietuvą. Jei testo atsakymas vėl teigiamas, privaloma izoliuotis dar 5 dienas.

  

Informacija dėl testų atlikimo Egipte:

  • PGR arba antigenų testo atlikimui išvykstant (Šarm Aš Šeiche), būtina kreiptis į savo viešbučio gidą ir gydytojas atvyks atlikti testo viešbutyje bei atveš testo rezultatus (kaina 60 USD – 30 USD testas ir 30 USD gydytojo transportas). Dahabe – 30 USD dolerių testas + individualaus transporto išlaidos į Šarm Aš Šeicho laboratoriją ir rezultatų pateikimas prieš skrydį. Dėl registracijos testui ir perevežimų kainų teirautis vietinio atstovo). Taip pat galima savarankiškai savo lėšomis vykti į tarptautinę Šarm Aš Šeicho ligoninę ir atlikti PGR testą (nuo 10 val. iki 17 val., testo atlikimo kaina 30 USD dolerių + transporto išlaidos) arba savarankiškai savo lėšomis vykti į laboratoriją HAY EL NOUR rajone atlikti antigenų testą (testo kaina 28 USD + transporto išlaidos, testo atsakymas gaunamas po 6 valandų).
  • Hurgadoje testai atliekami vyriausybinėse laboratorijose. Dėl testo atlikimo būtina iš anksto informuoti viešbučio gidą (PGR tyrimo kaina Hurgadoje – 50 USD dolerių: 30 USD testas ir 20 USD transportas asmeniui, Makadi, Sahl Hašiše, El Gunoje, Safagoje ir Soma Bei – 55 USD dolerių: 30 USD testas ir 25 USD transportas asmeniui, Marsa Alame - 130 USD dolerių: 30 USD testas ir 100 USD transportas asmeniui). Vaikai iki 16 metų gali vykti su tėvais nemokamai. Testo rezultatai pateikiami per 24 valandas nuo testo atlikimo.

  • Antigenų tyrimo kaina Hurgadoje – 40 USD dolerių: 20 USD testas ir 20 USD transportas asmeniui, Makadi, Sahl Hašiše, El Gunoje, Safagoje ir Soma Bei – 45 USD dolerių: 20 USD testas ir 25 USD transportas asmeniui. Marsa Alame - 120 USD dolerių: 20 USD testas ir 100 USD transportas asmeniui). Vaikai iki 16 metų gali vykti su tėvais nemokamai. Testo rezultatai pateikiami per 1-2 valandas nuo testo atlikimo.
  • Keliautojai gali vykti testo atlikti savarankiškai, būtina su savimi turėti asmens dokumentus ir kelionės dokumentus su apgyvendinimo viešbutyje duomenimis. Aptarnaujami tik keliautojai su turistinėmis vizomis. Laboratorija yra El Memša rajone priešais Egypt Air ofisą (darbo laikas nuo 9 iki 16 valandos kasdien).

Jeigu Covid-19 tyrimo rezultatas teigiamas (Sąlygos galioja kelionių paketus įsigijusiems keliautojams):

  • Gavus teigiamą testo rezultatą, kuomet testas atliekamas atvykus oro uoste, turistas izoliuojasi specialiame viešbučio numeryje (papildomai mokėti nereikia iki numatytų atostogų laiko pabaigos, vėliau, jei turistas nepasveiksta ir neišskrenda laiku, už papildomą gyvenimą viešbutyje bei naują skrydžio bilietą, moka pats turistas iš savo lėšų), o šeimos nariai su neigiamu rezultatu atostogauja atskirai iki numatytų atostogų pabaigos. Prieš 72 val. iki skrydžio atgal, keleivis, kuriam buvo nustatytas COVID-19, privalo atlikti PGR testą už savo lėšas arba kreiptis į savo draudimo bendrovę.
     
  • Jei būdamas Egipte, turistas suserga lengva COVID-19 forma, jis izoliuojamas atskirame viešbučio kambaryje (turistas gyvena viešbutyje nemokamai iki pasveikimo; gavus neigiamą testo rezultatą, turistas už apgyvendinimą viešbutyje iki skrydžio laiko moka savo lėšomis). Maistas ir gėrimai patiekiami į kambarį. Už pakartotinius testus, turistas moka savo lėšomis. Kartu keliaujantys asmenys apžiūrimi gydytojo. Jei reikalingas testas, jį keliautojai atlieka savo lėšomis. Jei testas neigiamas, gali laisvai toliau atostogauti savo viešbutyje iki numatytų atostogų pabaigos arba išvykti į Lietuvą už savo lėšas.
  • Jei būdamas Egipte, turistas suserga sunkia COVID-19 forma, jis gydomas valstybinėje ligoninėje. Gydymą apmoka Egipto Sveikatos Ministerija. Už pakartotinius testus, turistas moka savo lėšomis. Jei pasveikęs turistas skrenda ne savo nustatytą dieną, bilieto keitimo išlaidas prisiima pats turistas. Kartu keliaujantys asmenys taip pat ištiriami ligoninėje (nemokamai). Jei reikalingas testas, jį keliautojai atlieka savo lėšomis. Jei testas neigiamas, gali laisvai toliau atostogauti savo viešbutyje iki numatytų atostogų pabaigos arba išvykti į Lietuvą už savo lėšas. 

Prieš pat skrydį rekomenduojame pasitikrinti saugumo reikalavimus keliaujantiems į Egiptą aviakompanijos, kuri vykdo skrydį, internetinėje svetainėje.