Keliaujantiems į Egiptą

Mieli keliautojai,  rūpinamės, kad Jūsų atostogos būtų ne tik komfortiškos, bet svarbiausia - saugios. Situacija pasaulyje koreguoja mūsų gyvenimą, tuo pačiu keičiasi ir keliavimo saugumo reikalavimai. Prašome susipažinti su saugumo taisyklėmis, kurios galioja keliaujant šiuo metu. Tuo pačiu, prašome Jūsų sekti atsakingų institucijų rekomendacijas bei jomis vadovautis.

 

KELIAUJANTIEMS Į EGIPTĄ 

 

       1. SVEIKATOS FORMA

Visi atvykstantys į Egiptą turi užpildyti atvykimo į Egiptą sveikatos formą (Public Health Declaration Form);

     

       2. COVID TESTAS

Būtina suaugusiems ir vaikams nuo 6 m. 72 val. iki skrydžio atlikti PGR testą (laikas skaičiuojamas nuo tyrimo datos, ne nuo rezultato gavimo laiko). Turėti testo sertifikatą su neigiamu rezultatuCOVID-19 tyrimo sertifikatas privalo originalas būti anglų arba arabų kalba, sertifikate privalo būti gydytojo parašas bei QR kodas arba vandenženklis, kuris rodo testo rezultatus oficialiame laboratorijos interneto puslapyje.

Atvykstant į kurortų (Hurgados, Marsa Alamo, Šarm Aš Šeicho ir Tabos) oro uostus be sertifikato, PGR testą leidžiama atlikti oro uoste (kaina nuo 30 USD – atsiskaitymas tik grynais). Testas atliekamas oro uosto laboratorijoje, vėliau keliautojai vežami į savo viešbučius. Kai kurie viešbučiai nurodo asmenims, atvykusiems be testo rezultato, izoliuotis kambaryje iki testo rezultatų gavimo (nuo 6 iki 24 valandų). Turistai informuojami tik esant teigiamam testo rezultatui.

   

      3. BENDRA  INFORMACIJA  KELIAUTOJAMS

 • Visose uždarose erdvėse privaloma dėvėti veido kaukes (transporte, kavinėse, restoranuose, parduotuvėse, muziejuose ir kt.);
 • Gavus teigiamą testo rezultatą, turistas izoliuojasi viešbučio numeryje, o šeimos nariai su neigiamu rezultatu atostogauja atskirai. Prieš 72 val. iki skrydžio atgal keleivis, kuriam buvo nustatytas COVID-19, privalo atlikti PGR testą už savo lėšas arba kreiptis į savo draudimo bendrovę.
 • Jei būdamas Egipte, turistas suserga lengva COVID-19 forma, jis izoliuojamas atskirame viešbučio kambaryje. Maistas ir gėrimai patiekiami į kambarį. Pasveikęs turistas išvyksta savo reisu arba keičia bilietą savo lėšomis. Kartu keliaujantys asmenys (nemokamai) ištiriami dėl COVID-19. Jei testas neigiamas, gali laisvai toliau atostogauti arba išvykti į Lietuvą už savo lėšas.
 • Jei būdamas Egipte, turistas suserga sunkia COVID-19 forma, jis gydomas valstybinėje ligoninėje. Gydymą apmoka Egipto Sveikatos Ministerija. Jei pasveikęs turistas skrenda ne savo nustatytą dieną, bilieto keitimo išlaidas prisiima pats turistas. Kartu keliaujantys asmenys taip pat ištiriami ligoninėje (nemokamai). Jei testas neigiamas, gali laisvai toliau atostogauti arba išvykti į Lietuvą už savo lėšas.

 •   

 •   4. INFORMACIJA DĖL TESTŲ ATLIKIMO EGIPTE
  • PGR testo atlikimui išvykstant (Šarm Aš Šeiche), būtina kreiptis į savo viešbučio gidą ir gydytojas atvyks atlikti testo viešbutyje bei atveš testo rezultatus (kaina 60 USD – 30 USD testas ir 30 USD gydytojo transportas). Dahabe – 80 USD (30 USD testas ir 50 USD transportas). Taip pat galima savarankiškai savo lėšomis vykti į tarptautinę Šarm Aš Šeicho ligoninę ir atlikti testą (nuo 10 val. iki 17 val., testo atlikimo kaina 30 USD dolerių + transporto išlaidos).

  • Hurgadoje testai atliekami vyriausybinėse laboratorijose. Dėl testo atlikimo būtina iš anksto informuoti viešbučio gidą (Hurgadoje kaina 45 USD dolerių – 30 USD testas ir 15 USD transportas, Makadi, Safagoje ar El Gunoje – 50 USD dolerių – 30 USD testas ir 20 USD transportas). Vaikai iki 16 metų gali vykti su tėvais nemokamai. Jei viename užsakyme yra daugiau nei 2 keliautojai, jiems visiems kartu keliaujant darytis testo, taikoma papildoma 5 USD nuolaida (vienam užsakymui, ne asmeniui).

  • Testo rezultatai pateikiami per 24 valandas nuo testo alikimo.