Keliaujantiems į Egiptą

Mieli keliautojai,  rūpinamės, kad Jūsų atostogos būtų ne tik komfortiškos, bet svarbiausia - saugios. Situacija pasaulyje koreguoja mūsų gyvenimą, tuo pačiu keičiasi ir keliavimo saugumo reikalavimai. Prašome susipažinti su saugumo taisyklėmis, kurios galioja keliaujant šiuo metu. Tuo pačiu, prašome Jūsų sekti atsakingų institucijų rekomendacijas bei jomis vadovautis.

 

KELIAUJANTIEMS Į EGIPTĄ 

 

       1. SVEIKATOS FORMA

Visi keliautojai (įskaitant vaikus), vykdami į Egiptą privalo užpildyti visuomenės sveikatos formą (Public Health Declaration Form). Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą. Užpildytą formą privaloma pateikti atvykimo oro uoste Egipte, todėl rekomenduojame ją atsispausdinti ir užpildyti iš anksto.

     

       2. COVID TESTAS

 • Dėmesio! Visi keliautojai (įskaitant vaikus nuo 6 m.), atvykstantys į Egiptą iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testą (laikas skaičiuojamas nuo tyrimo datos, ne nuo rezultato gavimo laiko). Būtina turėti popierinį arba elektroninį sertifikatą arabų arba anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. Taip pat būtina turėti sertifikato kopiją, kuri paliekama oro uoste.

 Sertifikatui taikomi tam tikri reikalavimai:

 • Vykstant į Hurgados ar Šarm Aš Šeicho oro uostus, sertifikate privalo būti gydytojo parašas bei QR kodas arba vandenženklis, kurį nuskenavus turi būti matoma visa laboratorijos, kurioje atliktas testas, bei asmens, kuriam jis buvo atliktas, informacija.

 • Sertifikatai su ranka įrašytais duomenimis – nepriimami.

 • Sertifikatas be QR kodo arba vandenženklio yra priimtinas, tik tuo atveju, jei pateikiamas originalas su antspaudu ir gydytojo parašu (tik popierinis originalo variantas).

 

 • Keliautojams, turintiems skiepijmo sertifikatą, nurodantį, kad asmuo buvo pilnai paskiepytas COVID-19 vakcina, ir praėjus pilnai 14 dienų laikotarpiui nuo paskutiniojo skiepo iki atvykimo į Egiptą, PGR testas nereikalingas. Sertifikate būtinai turi būti nurodyti asmens vardai, parašyti lotyniškai, atitinkantys nurodytus asmens dokumentuose, su kuriais asmuo keliauja, gimimo data, skiepijimo datos, skiepo pavadinimas ir partijos numeris, gamintojo pavadinimas bei šalis. Jeigu E-sveikatos sistema neformuoja įrašo anglų kalba, privalo būti vertimas į anglų kalbą iš vertimų biuro su antspaudais. Notaro patvirtinimas nereikalingas. Sertifikatas privalo būti pažymėtas QR kodu ar vandenženkliu. Tinkamos vakcinos: Pfizer, AztraZeneca AB, MODERNA BIOTECH, Janssen-Cilag International NV, Sinopharm, Sputnik V, Sinovac. Tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Skiepijimo pažymėjimas/Vaccination Certificate).

 

 • Asmenims, kurie persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatu ir turi vieną vakcinos dozę, testavimosi išimtis negalioja. Tokiems asmenims privaloma turėti ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį atlikto COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testo neigiamą rezultatą.

   

      3. SAUGUMO  REIKALAVIMAI  EGIPTE

 • Atvykstant į kurortų (Hurgados, Marsa Alamo, Šarm Aš Šeicho ir Tabos) oro uostus be sertifikato, PGR testą leidžiama atlikti oro uoste (kaina 30 USD – atsiskaitymas tik grynais). Testas atliekamas oro uosto laboratorijoje, vėliau keliautojai vežami į savo viešbučius.

 • Kai kurie viešbučiai nurodo asmenims, atvykusiems be testo rezultato, izoliuotis kambaryje iki testo rezultatų gavimo (nuo 6 iki 48 valandų). Turistai informuojami, tik esant teigiamam testo rezultatui.

 • Kairo oro uoste atlikti PGR testą galimybės nėra. Būtinas sertifikatas (popierinis variantas), prieš skrendant į Kairo oro uostą.

 • Vykstant į kelionę su naminiais gyvūnais, atvykus į Egiptą, oro uoste privaloma sumokėti 1100 Egipto Svarus už COVID-19 testo atlikimą gyvūnams bei veterinaro apžiūrą (Kairo oro uoste tokios galimybės nėra, dėl kelionės su augintiniu, būtina derintis su oro linijų bendrove). Atsisakius atlikti procedūrą arba esant teigiamam tyrimo rezultatui, gyvūnas tuo pačiu reisu siunčiamas atgal.

 • Visose uždarose erdvėse privaloma dėvėti veido kaukes (transporte, kavinėse, restoranuose, parduotuvėse, muziejuose ir kt.).

 • Ekskursijos vykdomos be apribojimų.

 • Parduotuvės, kavinės ir restoranai dirba iki vidurnakčio.      4. INFORMACIJA DĖL TESTŲ ATLIKIMO EGIPTE:

 • PGR testo atlikimui išvykstant (Šarm Aš Šeiche), būtina kreiptis į savo viešbučio gidą ir gydytojas atvyks atlikti testo viešbutyje bei atveš testo rezultatus (kaina 60 USD – 30 USD testas ir 30 USD gydytojo transportas). Dahabe – 80 USD (30 USD testas ir 50 USD transportas). Taip pat galima savarankiškai savo lėšomis vykti į tarptautinę Šarm Aš Šeicho ligoninę ir atlikti testą (nuo 10 val. iki 17 val., testo atlikimo kaina 30 USD dolerių + transporto išlaidos).
 • Hurgadoje testai atliekami vyriausybinėse laboratorijose. Dėl testo atlikimo būtina iš anksto informuoti viešbučio gidą (PGR tyrimo kaina Hurgadoje – 50 USD dolerių: 30 USD testas ir 20 USD transportas, Makadi, Sahl Hašiše ar El Gunoje – 60 USD dolerių: 30 USD testas ir 30 USD transportas, Safagoje ir Soma Bei – 70 USD dolerių: 30 USD testas ir 40 USD transportas). Vaikai iki 16 metų gali vykti su tėvais nemokamai. Testo rezultatai pateikiami per 24 valandas nuo testo atlikimo.
 • Antigenų tyrimo kaina Hurgadoje – 40 USD dolerių: 20 USD testas ir 20 USD transportas, Makadi, Sahl Hašiše ar El Gunoje – 50 USD dolerių: 20 USD testas ir 30 USD transportas, Safagoje ir Soma Bei – 60 USD dolerių: 20 USD testas ir 40 USD transportas). Vaikai iki 16 metų gali vykti su tėvais nemokamai. Testo rezultatai pateikiami per 1-2 valandas nuo testo atlikimo.
 • Keliautojai gali vykti testo atlikti savarankiškai, būtina su savimi turėti asmens dokumentus ir kelionės dokumentus su apgyvendinimo viešbutyje duomenimis. Aptarnaujami tik keliautojai su turistinėmis vizomis. Laboratorija yra El Memša rajone priešais Egypt Air ofisą (darbo laikas nuo 9 iki 16 valandos kasdien).

 

 Jeigu Covid-19 tyrimo rezultatas teigiamas (Sąlygos galioja kelionių paketus įsigijusiems keliautojams):

 • Gavus teigiamą testo rezultatą, kuomet testas atliekamas atvykus oro uoste, turistas izoliuojasi specialiame viešbučio numeryje (papildomai mokėti nereikia iki numatytų atostogų laiko pabaigos, vėliau, jei turistas nepasveiksta ir neišskrenda laiku, už papildomą gyvenimą viešbutyje bei naują skrydžio bilietą, moka pats turistas iš savo lėšų), o šeimos nariai su neigiamu rezultatu atostogauja atskirai iki numatytų atostogų pabaigos. Prieš 72 val. iki skrydžio atgal, keleivis, kuriam buvo nustatytas COVID-19, privalo atlikti PGR testą už savo lėšas arba kreiptis į savo draudimo bendrovę.

 •  Jei būdamas Egipte, turistas suserga lengva COVID-19 forma, jis izoliuojamas atskirame viešbučio kambaryje (turistas gyvena viešbutyje nemokamai iki pasveikimo; gavus neigiamą testo rezultatą, turistas už apgyvendinimą viešbutyje iki skrydžio laiko moka savo lėšomis). Maistas ir gėrimai patiekiami į kambarį. Už pakartotinius testus, turistas moka savo lėšomis. Kartu keliaujantys asmenys (nemokamai) ištiriami dėl COVID-19, t.y. apžiūrimi gydytojo. Jei reikalingas testas, jį keliautojai atlieka savo lėšomis. Jei testas neigiamas, gali laisvai toliau atostogauti savo viešbutyje iki numatytų atostogų pabaigos arba išvykti į Lietuvą už savo lėšas.

 • Jei būdamas Egipte, turistas suserga sunkia COVID-19 forma, jis gydomas valstybinėje ligoninėje. Gydymą apmoka Egipto Sveikatos Ministerija. Už pakartotinius testus, turistas moka savo lėšomis. Jei pasveikęs turistas skrenda ne savo nustatytą dieną, bilieto keitimo išlaidas prisiima pats turistas. Kartu keliaujantys asmenys taip pat ištiriami ligoninėje (nemokamai). Jei reikalingas testas, jį keliautojai atlieka savo lėšomis. Jei testas neigiamas, gali laisvai toliau atostogauti savo viešbutyje iki numatytų atostogų pabaigos arba išvykti į Lietuvą už savo lėšas.

 

Prieš pat skrydį rekomenduojame pasitikrinti saugumo reikalavimus keliaujantiems į Egiptą aviakompanijos, kuri vykdo skrydį, internetinėje svetainėje.